-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Македонија
Трет бран тропски горештини
Земјава од денеска, па се' до недела ќе ја зафати нов бран тропски горештини со температури и до 41 Целзиусов степен...
Промовирани првите најдобри 20 лекари
За високите резултати, Министерството за здравство ќе ги награди овие лекари со 500 евра и посебно признание...
Родители бараат средно образование за децата со посебни потреби
Децата со лесна и умерена интелектуална попреченост мора да патуваат во Скопје или во Штип доколку сакаат да го продолжа...
Ќе се гради нова џамија во Прилеп
За да се задоволат верските и духовни потреби на околу 5.000 жители од исламска вероисповест објектот ќе се гради во нас...
Лозарите ќе протестираат за повисоки цени на грозјето
Ако винарниците не се подготвени да платат повеќе од лани, лозарите ќе го пратат грозјето за извоз...

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 18°C

Ведро

Петок
Сончево
Макс: 41°C, Мин: 19°C

Сабота
Сончево
Макс: 41°C, Мин: 24°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Големиот предизвик за новиот шеф на „Њујорк Тајмс“
За разлика од Би-Би-Си, Томпсон сега ќе мора да го направи истото во комерцијална компанија во која огласите и прод...
Хрватска: На чевларите им треба поправка
Главниот извршен директор на компанијата го опишува сегашно Борово како бледа сенка на поранешниот гигант, кој сега вогл...
Семејството Мелис најстаро семејство во светот
Деветте браќа и сестри имаат вкупно 818 години, од кои најстарата сестра има 105 години, што е рекорд во Гинисовата книг...
Пукал во воздух на свадба и го убил младоженецот
Инцидентот се случил во кувајтската пустинската област Сулаибија каде има обичај да се пука во воздух на свадби...
Телеграма пронајдена по 68 години
Телеграмата ја реши мистерија за судбината на британскиот војник Гордон Хитон...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |