Број 2871  четврток, 25 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Site Meter
Хроника

Претепан пејач поради музичка желба

Двајца скопјани претепале пејач во кафеана затоа што не сакал да им ја исполни музичката желба, информираат од МВР. Инцидентот се случил во вторникот околу 21 часот во гостилницата „Златна виљушка“на булеварот АВНОЈ во Скопје. Гостите Б.Т. (31) и Ѓ.Б. (45) побарале од пејачот Б.Ј. (46) музичка желба, а откако биле одбиени, со шише го удриле в лице, а потоа му се нафрлиле со боксови и со клоци. Претепаниот завршил во Клиничкиот центар, а напаѓачите се приведени и против нив ќе бидат поднесени кривични пријави. (Г.А.)


Статијата е прочитана 1528 пати.

Испрати коментар

Од: skopje
Датум: 25.12.2008 10:13:54
A za koja pesna se raboti???
Од: flying-monaco
Датум: 25.12.2008 13:42:15
Ne gibajtegi tie deca se na kremot od METROPOLATA tie nema ni da odgovaraat pred nikogo.Sledeteja situacijava pa ke vidite... Normalno e da bidat zad reshetki po destina meseci...

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Хроника
Братче и сестричка тепани во Домот „11 Октомври“, надлежните негираат
Две Македонки загинаа во сообраќајка во Грција
Џемаили ќе дошол на судење во февруари
Почна судењето за обидот за убиство на синот на Рафиз Алити