Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

(ЕП 2012) Французите немаа клуч за шпанската тика-така

„Фуријата" славеше со 2:0 со головите на Чаби Алонсо во 19 минута и во 90 минута од пенал и обезбеди дуел со Португалија во полуфиналето на ЕП...

Груевски очекува грчката влада да биде посветена на решавање на името

Премиерот се надева дека Грција во спорот нема да ја користи како алиби финансиската криза со која се соочува...

Осуммина Чеси загинаа во сообраќајка во Хрватска

Уште 44 лица се повредени во сообраќајната несреќа што се случи денеска во утринските часови на автопатот Загреб-Сплит во близина на тунелот „Крпани“ ...

Вести
Осуммина Чеси загинаа во сообраќајка во Хрватска
Уште 44 лица се повредени во сообраќајната несреќа што се случи денеска во утринските часови на автопатот Загреб-Сплит во близина на тунелот „Крпани“ на Велебит
Истрагата за Смилковци тапка во место
Кривичниот суд и понатаму чека на многубројните вештачења и на анализите за трагичниот настан...
(ФОТО) Со нова опрема до поефикасна истрага на местото на злосторството
МВР ги зајакнува капацитетите за водење истраги и вештачење на пронајдените докази...
Еден загинат при експлозија на автомобил во Белград
Сервер: Налепница „Јужна Македонија“ за грчките таблички
Грчкиот премиер Самарас опериран, Рапанос стабилен
(ФОТО) Одбележан денот на основачот на СОС Детското село
Милчин бара Иванов да го сопре Законот за лустрација
Интернет-платформа со 100.000 корисници
Двајца мигранти од Авганистан откриени во камион
Денко Малески - Можевме во ОН како Република Македонија (Скопје)
Македонија се приклучува на проектот „Јужен поток“
Поевтини слободните карти
 
Магазин
(ФОТО) Јубилејот на Елизабета Втора одбележен и во Скопје
Дијамантскиот јубилеј на британската кралица Елизабета Втора вечерва се одбележа и во Скопје во Музејот на современа уметност
Kомедија, рок-класика и хорска музика на „Скопско лето“
Во рамките на „Скопско лето“, вечерва Драмскиот театар во 20,30 часот ќе ја изведе комедијата „Ах, љубов моја... турска ...
„Аргентинска лекција“ - најдобар филм во главната селекција на „МакеДокс“
Делото на режисерот Војчек Старон ја доби наградата „Кромид“ за најдобар филм во главната селекција на Фестивалот з...
„Стоби“ ќе го отвори Турскиот национален театар
Со „Антигона“ на Кенан Ишик на 14 јули ќе почне 11. фестивал, на кој премиера ќе има новата претстава „Архелаос“ на Влад...
„Њуз нет“ со свое „глобално издание“
Култната српска веб-страница со лажни вести го отвори theglobaledition.com каде „ќе информира“ на англиски јазик...
(ВИДЕО) Нов гаф на „Мајкрософт“
Најновиот таблет „Surface“ едноставно се „замрзна“ за време на презентацијата...
Спорт
(ЕП 2012) Французите немаа клуч за шпанската тика-така
„Фуријата" славеше со 2:0 со головите на Чаби Алонсо во 19 минута и во 90 минута од пенал и обезбеди дуел со Португалија во полуфиналето на ЕП
Македонија домаќин на ЕП за ракометарки до 17 години
Шампионатот ќе се одржи од 13 до 23 август 2015 година, а натпреварите ќе се играат во Скопје и во Охрид...
Иницијативниот одбор постигна договор со ФФМ околу одржување на Собранието
На прес-конференцијата Стојанче Златановски и Иван Путилин истакнаа дека е добиено ветување од Хаџи-Ристески, дека нема ...
(ЕП 2012) Грчкиот бункер распарчен, Германија во полуфинале
„Панцерите" ја совладаа Грција со 4:2 за пласман меѓу четирите најдобри на ЕП 2012...
Германската и грчката амбасадорка заедно гледаа фудбал
Штајнакер заедно со Пападопулу и нејзините соработници, вечерва во амбасадата на Германија во Скопје го проследија четвр...
Управниот Одбор на ФФМ поднесе оставка
Ракометарките добија тешка група на ЕП 2012
 
 
Најнови вести
Време
Скопје, 26°C

Делумно облачно

Недела
Локални грмотевици
Макс: 33°C, Мин: 16°C

Понеделник
Ведро
Макс: 33°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

„Погледнете и слушнете ги моите јунаци, вели големиот српски режисер Желимир Жилник, кој гостува на „Македокс“

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3911, 22.06.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Путин вети помош за гасификацијата
Македонскиот премиер и рускиот претседател се сретнаа во Санкт Петербург.  Двајцата лидери разговарале за справувањето со последиците од економската криза
Помина времето на Шехерезада и Али Риза
Паничната реклама за серија на Канал 5 е уште еден сигнал дека феноменот на турските серии во Македонија стигна до точка на заситеност
Тачи блиску до пакт со Црвенковски и Георгиевски
Според лидерот на ДПА, локалните избори ќе бидат главен тест за евентуална идна соработка со партиите од македонскиот камп
Лустрација без консензус е алатка на власта
Иницијаторот на лустрацијата, Стојан Андов, вели дека новиот закон нема допирни точки со неговата првична идеја
И летово нема аква-парк
По донесувањето на ДУП-от, се' уште се чека на изведувач на аква-парк во СЦ „Борис Трајковски“
Очни леќи за перде има, нема кој да оперира
Недостигот е надминат, но апаратурата во повеќето локални болници не може да се стави во погон зашто нема обучен кадар за неа
Орав: Европа не го напиша договорот ЗНМ - Влада
Ние само инсистиравме да се најде компромис и тој е добар, смета евроамбасадорот
Грција: Меркел, доаѓаме!
Денешниот дуел со Германија во четврт-финалето на ЕП за Грците е многу повеќе од само фудбалски
Никој не купува заложени дијаманти
Накит вреден 84.000 евра, збогатен со дијаманти, сафири и смарагди, НЛБ Тутунска банка веќе неколку години го продава како запленет имот
Препорачано од уредникот
Немаш пасош - нема на��ад!
Македонските иселеници од Австралија кои, по престој во нашата земја, сакале да се вратат дома се соочиле со проблеми со патните исправи
Иницијаторите му одбројуваат на Хаџи-Ристески
Од ИО за промени во ФФМ со порака дека очекуваат меѓу 90 и 105 делегати на утрешното Вонредно собрание на ФФМ

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


На прво место
Канал 5 доби тридневна забрана за рекламирање
Советот за радиодифузија и' изрече казна на скопската телевизија поради невистинито рекламирање со кое се заведува јавноста и поради користење презентер на вести во реклами
Едиторијал
Билјана Ангеловска
Си велам
Ерол Ризаов
Поглед
Димитар Чулев
Мислења
Тодор Пендаров
Мислења
Гордан Георгиев
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |