Број 3362  четврток, 19 август 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Политика
Гинекологија „Чаир“ стана „Мајка Тереза“

Владата, на предлог на Министерството за здравство, донесе одлука Специјалната болница за гинекологија и акушерство во Чаир да го носи името „Мајка Тереза“.

Преименувањето на болницата, како што соопшти Министерството за здравство, доаѓа во време кога целосно ќе се реконструира, ќе се догради и ќе се модернизира со што ќе го зголеми капацитетот, а ќе биде зголемен и квалитет��т на здравствените услуги што им ги нуди на граѓаните.

Реконструкцијата е предвидено да трае 12 месеци и е дел од првата фаза од проектот за реконструкција, доградба и изградба со кој се опфатени 20 јавни здравствени установи во државата. (МИА)

#
Статијата е прочитана 549 пати.

Испрати коментар

Од: Ana
Датум: 19.08.2010 09:27:02
Bravo samo napred treba dase gradi i investira.
Од: barbarosa
Датум: 19.08.2010 14:06:46
Bravo. Ne mi e jasno kako samo gi spoivte Majka Tereza i abortusite vo ovaa klinika.Ako sakate taka da se vika taa klinika pod itno neka se zabranat abortusi vo taa klinika, ako pak ne mozete da napravite nesto dobro, barem ne go volakajte liceto na taa svetica...

Најди! во Утрински
Политика
Министерот да ги тргне рацете од судиите и од обвинителите
Има ли филантропи во Македонија?
Пророкот Мухамед нема да биде во новото „Општество“
Државата не плаќа за повеќе од четири деца
Втор уписен рок во средни��е училишта
Болниците да одржуваат ладната соба
Адеми