Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

ДПС ги суспендира односите со Иванов

Демократска партија на Србите во Македонија одлуката за неприсуство на инаугурацијата ја проценува како е непринципиелна и крајно штетна за односите м...

Македонките најчесто се мажат на возраст од 25 години

Минатата година и склучените и разведените бракови бележат пораст...

Досега одземени 105 возила на диви таксисти

Во акцијата „Сив пајтон“ во текот на мај привремено се одземени вкупно 23 возила со кои бил вршен нелегален превоз н�� патници...

Вести
Димас: решението за спорот е кај Груевски
Потпретседателот на Нова демократија за прашањето за името на Македонија...
Социјалистите на Оланд водат на изборите во Франција
Анализите покажуват дека се очекува по вториот избориен круг, што ќе се одржи следната недела, социјалистите да осв...
Еврогрупата ќе и помогне на Шпанија со сто милијарди евра
Баросо и Рен го поздравија одобрувањето на финансиска помош за Шпанија...
Новинарите бараат од судиите да не постапуваат селективно
Црвенковски повторно го повика Груевски на ТВ дуел
ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се фали со туѓи проекти
Превирања во подмладокот на СДСМ
Грозоморно убиство во Смоларе
Триесет и петгодишна жена ја убила сосетката, удирајќи ја со тула по глава
Во сообраќајка загина мотоциклист
Девојче тешко повредено од убоди со нож
Си земала 500.000 денари и пријавила разбојништво
Конфискуван српски автобус оти користел „црвена нафта“
 
Магазин
Со Тито и Јованка - од Коломбо до Казабланка
Танаско Митрески од Охридско со маршалот Јосип Броз-Тито на бродот „Галеб“ го обиколува светот за повторно да се врати - од каде што тргнал и каде што свил мало гнездо од куќичка и тука планира да го затвори својот животен круг
Македонките најчесто се мажат на возраст од 25 години
Минатата година и склучените и разведените бракови бележат пораст...
Започнува новиот живот на документарни филмови
Од 15 до 22 јуни во Куршумли-ан и во Детскиот театарски центар ќе се одржи третото издание на „МакеДокс“, фестивал на кр...
Мадона на концерт во Турција покажа града
Мадона изведуваше стриптиз додека ја пееше песната Human Nature...
Елена Ристеска се омажи за Бојан Ивановски
Елена облечена во фустан како во бајка, без исклучок, гламурозна, а Бојан во елегантен црн костум со бела кошула и пепер...
Спорт
Надал по седми пат го освои Ролан Гарос
Шпанецот беше подобар од Ѓоковиќ во продолжението на финалето на францускиот грен-слем...
(ЕУРО 2012) Хрватите сигурни против Ирска
Селекција предводена од Славен Билиќ забележа победа против Ирска со 3:1, во својот прв меч на ЕП...
(ЕУРО 2012) Италија извлече реми против Шпанија
Со храбра и дисциплинирана игра „азурите“ одиграа 1:1, против актуелнит европски и светски првак, во првиот меч од група...
(ЕУРО 2012) Данска ја изненади Холандија
(ЕУРО 2012) Гомез кобен за Португалија
Хамилтон победник на Ф1 трката во Монтреал
Британецот со сигурно возење и добра тимска стратегија стигна до својата втора победа сезонава...
Мајами е вториот финалист во НБА плеј-офот
Во „мајсторката“ на Источната конференција Мајами пред своите навивачи го победи Бостон Селтикс со 101:88...
Ракометарите со пет гола предност ќе одат на реванш со Австрија
 

Најнови вести
Време
Скопје, 29°C

Ведро

Понеделник
Ведро
Макс: 33°C, Мин: 15°C

Вторник
Сончево
Макс: 34°C, Мин: 16°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ИНТЕРВЈУ) Политиката нема да престане да се меша во театарот
„Често мислам дека нашиот театар како да не сака да каже ништо, или тоа што сака да го каже не значи ништо“, вели режисе...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3895, 04.06.2012
Политика Македонија Економија Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Иванов го подбра Самарас од Мостар
Препукувања на највисоко ниво се случија викендов на „неутрален терен“ во Мостар, на регионалната средба на шефови на држави од Југоисточна Европа
За секоја победа 4.000, за секое реми 2.000 евра
ФФМ го врати стариот начин на наградување на фудбалската репрезентација, врз основа на меч, по барање на играчите
Другово треба да остане самостојна општина
Целта на децентрализацијата е локалната власт да биде поблиску до граѓаните“, вели Добре Никоски, градоначалник на Општина Другово
Почнува операцијата „Лондон“
Кошаркарската репрезентација на Македонија денеска стартува со подготовките за турнирот во Каракас, квалификациски за ОИ 2012
„Скопје креатива“ во игло во Градски парк
Фестивалот ќе се одвива од 14 до 16 јуни, како дел од проектот „Креативни индустрии“
Пандеви вчера кажаа „да“ и пред бога
Капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија вчера правеше свадбена веселба со сопругата Надица и крштевка на Филипо и Ана
Звучните магии на Куба, Турција и Македонија
„Оф-фест“ почна еуфорично, продолжи во мирна атмосфера, а ја донесе и македонската звучна традиција
И со скратен буџет ќе се купуваат автомобили
Со нови возила ќе се подноват Владата и министерствата за внатрешни работи и за здравство
(ФОТО) Кралската пловидба низ Темза
На вчерашниот воден спектакл, парадата што беше дел од одбележувањето на дијамантскиот јубилеј од владеењето на Елизабета Втора
Препорачано од уредникот
Државата ќе им дава пари на фирмите за да вработуваат
Со новиот владин пакет од 12 мерки треба да се вработат меѓу 6.000 и 8.000 невработени лица
Владини мерки: малку сме скептични, но вреди да се поздрават
Експертите во новиот владин пакет не препознаваат решение за eкономскиte проблеми

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денескаSite Meter


На прво место
Видете на интернет имате ли педофили во соседството
На интернет-страницата „www.registarnapedofili.mk“ можете да ги видите имињата, презимињата и адресата на живеење на 100 осудени педофили
Поглед
Горан Адамовски
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Мислења
Арсим Зеколи
Меридијани
Роберт Х. Лустиг
Содржини од најновото издание на
САБОТЕН МАГАЗИН


Часовничар на скапото време
Грижата за часовниците е иманентна на современата култура, – порачува часовничарот за швајцарски брендови часовници, Стевче Стевановски
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |