-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Култура
Благодарам!
На Борис Чипан (27 март 1918 - 31 март 2012)...
Велигденски концерт во топла атмосфера, но со многу дилеми
Викендов куклен фестивал „Фенер“
Фестивалот го организира „Буден театар“ со поддршка од Данскиот совет за уметност, Бугарскиот културен центар и Универза...
Второ издание на „Роман на годината“ за 2010
„Хамлет машина“ и „Човек во ходникот“ на „Танц-фест“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 20°C

Делумно облачно

Четврток
Ведро
Макс: 28°C, Мин: 14°C

Петок
Сончево
Макс: 32°C, Мин: 16°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ИНТЕРВЈУ) Можеме да се договориме со СДСМ
Лидерoт на ДПА, Мендух Тачи, вели дека никогаш нема да соработува со сегашната ВМРО-ДПМНЕ, што не значи и никогаш повеќе...
(ИНТЕРВЈУ) Политиката нема да престане да се меша во театарот
„Често мислам дека нашиот театар како да не сака да каже ништо, или тоа што сака да го каже не значи ништо“, вели режисе...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |