Број 3627  понеделник, 11 јули 2011
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Онлајн вести

Насловна
Site Meter
Свет
Потона брод со 170 лица во Волга

Брод, на кој се наоѓаа најмалку 170 лица, потона вчера во реката Волга, соопшти Министерството за вонредни ситуации на Русија.Досега се пронајдени две тела, а 96 лица се сметаат за исчезнати откако бродот „Булгарија“ потона во регионот Татарстан. Според портпаролот на Министерството, засега не се знае причината за несреќата на бродот, на кој имаше 140 патници и 33 члена на екипаж. (МИА)
#
Статијата е прочитана 703 пати.

Испрати коментар


Најди! во Утрински
Свет
Таблоидот си објави посмртница
Обезглавени киднапираните деминери
Јеремиќ ги обвини големите сили за опструкции
Претседателите на двата Судана заедно славеа
Што пишуваат весниците во светот
Либерман

"""