Број 3627  понеделник, 11 јули 2011
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Онлајн вести

Насловна
Site Meter

Чаирчанец ја убил сопругата со сигнален пиштол

11.07.2011, 12:22

Во скопската населба Чаир на улицата „Кемал Сејфула“ утрово околу 06.20 часот, маж на возраст од 43 година ја убил својата сопруга со сигнален пиштол.

Од МВР појаснуваат дека лицето М.С. истрелал еден куршум во пределот на главата кон неговата сопруга Наџија Сула (42) од Скопје, која починала од повредата во градската болница.

Според првичните информации, убиството се случило со модифициран сигнален пиштол, при што како пригушувач било употребено пластично шише, а најверојатно се работи за семејни недоразбирања.

Полицијата работи на расчистување на случајот, а пиштолот е предаден на вештачење.

Во текот на денот, како што најавија од МВР, ќе бидат соопштени повеќе детали за убиството.#
Статијата е прочитана 964 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Насловна
Македонија се договара со Албанија, Црна Гора и со Косово
Алонсо најдобар во Силверстоун
Тиквешко Езеро спас од пеколните горештини
Валентина Каранфилова-Стевановска, авторка на „Воинот на коњ“
Посебна телефонска линија за пасоши за иселениците
Последен одмор во двојка
Политичари без одмор?
Слепите ќе прогледаат со високотехнолошки очила
Груевски не сака да преговара
Да го заштитиме „Охридско лето“ од контаминација
Болестите се читаат на лицето
Рамковски се изјасни за невин
Мизерни медиуми
Анова и Трпковски на местото на Груевски и Трајковски
Технологија и нееднаквост
Присилна наплата на радиодифузната такса
Триумф за „Панкот не е мртов“ во Карлови Вари
Нов вид бактерија гонореја отпорна на антибиотици
Штип бара партнер за бањата Кежовица
Осуммина загинати во сообраќајка во Грција
Таблоидот си објави посмртница
Карикатура
Онлајн вести

"""