-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Втора страница На прво место Политика Македонија Економија Хроника Едиторијал Анализа Мислења Писма Свет Култура Спорт Скопје Забава Некролог Хороскоп Што прават денеска Стил
Култура
Науката и уметноста говорат на единствен јазик
Во организација на Академијата и на Друштвото на науките од Берлин „Лајбниц“ се одржа научна конференција на тема „Науката и уметноста“
Без книгата светот ќе беше посиромашен
Во НУБ „Св. Климент Охридски“ свечено одбележан Светскиот ден на книгата и авторското право
Изложба на фотографии и плакати од Дејан Џолев
„Неверство“ од Пинтер во Културниот центар ЦК
Творештвото на Старова претставено во Париз
Во Измир претставена традиционалната македонска музика
Штипскиот народен театар со „Бегалка“ гостува во Италија
ПОСЛЕДЕН ЗБОР
Милош Билбија 1948 -2010, археолог

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

"""

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, -8°C

Ведро

Понеделник
Ведро
Макс: 6°C, Мин: -1°C

Вторник
Магла
Макс: 4°C, Мин: 0°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Втора страница | На прво место | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Едиторијал | Анализа | Мислења | Писма | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Некролог | Хороскоп | Што прават денеска | Стил |