Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Средбата Груевски - Ахмети без договор

Коалициските партнери во Владата синоќа не успеаја да се договорат околу предлог законот за бранители...

„Самсунг“ ќе треба да му плати на „Епл“ една милијарда долари

„Епл“ со оваа одлука успеа да победи во судскиот спор кој трае веќе една година. Се очекува „Самсунг“ да поднесе жалба, јавуваат американски медиуми...

Оланд - Грција треба да остане во еврозоната

Францускиот претседател по средбата со Самарас изјави дека Грција мора да ја демонстрира својата веродостојност околу ветувањата за намалување на буџе...

Вести
Протераните Македонци од Грција не се откажуваат од своите имоти
До денес нема ниту еден решен случај пред суд во Грција за враќањето на имотите на Македонците, вели д-р Никола Костурски
Оланд: Грција треба да остане во еврозоната
Францускиот претседател по средбата со Самарас изјави дека Грција мора да ја демонстрира својата веродостојност околу ве...
„Самсунг“ ќе треба да му плати на „Епл“ една милијарда долари
„Епл“ со оваа одлука успеа да победи во судскиот спор кој трае веќе една година. Се очекува „Самсунг“ да поднесе жалба, ...
Не постои ниту една причина Македонија да не биде дел од НАТО
Ова денеска го истакна извршниот директор на Мекејн Институтот за меѓународно лидерство Курт Вокер кој во Охрид се сретн...
Брејвик осуден на 21 година затвор
Од идната недела намалување на температурите за 10 степени
Пожар во светиниколско зафати борова шума стара 40 години
Гранит ќе гради автопат во Босна вреден 180 милиони евра
Каспаров ослободен по демонстрациите за Пуси Рајот
Работник паднал од скеле при изградба на катна гаража
Во септември ќе биде објавен седмиот јавен повик за ИПАРД
Чингоски: Македонија има доволно струја
Непрописно возење е причина за несреќата кај Росоман
Канделабри ја осветлија Старата скопска чаршија
Мит Ромни е подготвен да војува заради нуклеарно оружје
Пет региони зафатени со топлотен бран од портокалова фаза
Пронајден трупот на исчезнатата жена од село Единаковци
Јордан Проевски кандидат на СДСМ за градоначалник на Ресен
Брејвик не е изненаден од пресудата и нема да поднесе жалба
„Сан“ сепак ги објави фотографиите со „соголениот“ принц Хари
 
Магазин
Четири македонски филма во трка за „Оскар“
Комисијата предводена од Димитар Грбевски ќе го одбере нашиот кандидат меѓу: „Трето полувреме“, „Балканот не е мртов“, „Жената што си ги избриша солзите“ и „Скопје ремикс“
Работилници за идентитет на бренд и за дизајн на пакување
Финалната презентација на новоформираните или модифицирани брендови ќе се одржи на 10 септември во Куршумли ан во рамки ...
Претставување на творештвото на лауреатот на СВП
Во катедралната црква „Св. Софија“ во Охрид денеска ќе биде претставено творештвото на годинашниот добитник на Златниот ...
(ИНТЕРВЈУ) Баравме демократија, а добивме капитализам
„Ја сакам музикалноста и нежноста. Девојките се тивки, нежни, а публиката музикална, сака музицирање“, вели Рамбо Амадеу...
Академик Глигор Чемерски воодушевен од „Куќата на Уранија“
Тој неделава во овој исклучително важен простор, ја доби и дипломата за прием во Академијата, од нејзиниот претседател, ...
И во Гевгелија фестивал, „Бош“ по четврти пат
Спорт
Лeнс Армстронг ќе остане без седумте титули на Тур де Франс
Седумкратниот победник најави дека се откажува од судската борба со УСАДА, која го обвинува дека се допингувал во периодот од 1999 до 2005 година
Македонските одбојкари убедливо поразени од Израел
Македонија синоќа загуби од Израел со 3:0 во вториот меч од 1.коло на Меѓународниот турнир „Трофеј Македонија 2012“ во Ш...
Борусија Дортмунд со победа ја почна одбраната на титулата
Актуелниот шампион синоќа пред своите навивачи во 1.коло го совлада Вердер со 2:1...
Блејк со трета најбрза стотка во историјата
Јамајчанецот истрча 100 м на митингот од Дијамантската лига во Лозана со личен рекорд од 9,69 сек...
Анжи маршира кон Лига Европа
Рускиот тим стигна до петтата победа во низа во квалификациите, совладувајќи го АЗ Алкмар со 1:0...
Киксот на Валдез го остави Реал во битка за Суперкупот
Порто му го продаде Переира на Интер
 

Најнови вести
Време
Скопје, 36°C

Ведро

Сабота
Сончево
Макс: 39°C, Мин: 19°C

Недела
Сончево
Макс: 39°C, Мин: 20°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ВИДЕО) Отпуштен работник го уби шефот во Њујорк, десетина повредени
Астрономите пронајдоа докази како ѕвезда си ја јаде својата планета
Ѕвездата за која станува збор е позната како црвен џин, а таквите ѕвезди на почетокот се со маса скоро колку нашето Сонц...
(ИНТЕРВЈУ) Честа се спушти на најниски скалила
Етнологот Јелена Цветановска ги објави во книга своите истражувања на гревот и казната во народната култура во Македониј...
Големиот предизвик за новиот шеф на „Њујорк Тајмс“
За разлика од Би-Би-Си, Томпсон сега ќе мора да го направи истото во комерцијална компанија во која огласите и прод...
Хрватска: На чевларите им треба поправка
Главниот извршен директор на компанијата го опишува сегашно Борово како бледа сенка на поранешниот гигант, кој сега вогл...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3963, 24.08.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Тачи застана на страната на ДУИ
Многу шпекулации и прогнози, но клучот за решавање на политичката криза останува кај Груевски и Ахмети
Бура во Бакингемската палата
Дури 63 милиони посети имаше фајлот на „Гугл“ со „принцот Хари гол“
„Борово“ бледа сенка на поранешниот гигант за чевли
Новото раководство на компанијата верува дека со коренити секторски промени ќе се врати профитот и сигурноста за вработените
„Златниот венец“ е за мојот народ и мојата земја
Монгани Вали Сероте, годинашен лауреат на „Струшки вечери на поезијата“ вчера засади дрво на поезијата
Јанкулоска: Да не се злоупотребуваат униформите
Процесот на лустрација во никој случај нема да го наруши функционирањето на безбедносните служби, тврди министерката за внатрешни работи
ДУИ не попушта - бара права и за ОНА
Ако нашиот предлог не биде прифатен, тогаш ние ќе ги разгледаме сите опции, вели портпаролот на ДУИ, Бујар Османи
Помирувањето поизвесно од изборите
Ќе нема предвремени избори. ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ ќе најдат решение за кризата, став на аналитичарите
Струјата наскоро пак ќе не' шокира
Енергетските компании, најверојатно, ќе бараат нови цени затоа што ќе потрошат и повеќе пари за увоз на скапа струја
Портрет - Фатмир Бесими
Тивкиот министер ја потресе Владата
Бесими, во изминатите осум години, изгради имиџ на умерен политичар, но неговиот потег во Слупчане предизвика радикални реакции
Препорачано од уредникот
Грција под силен притисок, за нас најбитно - еврото
Повторно во игра се прогнози дека Грција за околу два месеца би можела да излезе од еврозоната, задолжената држава бара уште време
Ставрески загрижен за растот на цените
Владата будно го следи зголемувањето на цените, но засега не најавува директни мерки што можат да го ублажат ценовниот шок

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


На прво место
Црвенковски не им верува на „солзите“ на Бесими
„Ќе се видиме на избори во март“, им порача лидерот на СДСМ на ДУИ и на ВМРО-ДПМНЕ, со прогноза дека од нив очекува само евтин политички пазар
Си велам
Ерол Ризаов
Едиторијал
Љупчо Поповски
Поглед
Роберт Димитриевски
Мислења
Тодор Пендаров
Мислења
Ана Павловска-Данева
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |