Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Клеветата исфрлена, одредени казните за новинарите

Според претседателот на ЗНМ, важно е што авторот на текстот нема да биде единствен што ќе одговара...

(ЕП 2012) Гомез ја потпиша втората победа на Германија на ЕП

Германците ја совладаа Холандија со 2:1 и со шест бода се зацрвстија на врвот во групата Б...

(ЕП 2012) Португалија до витални бодови на ЕП

Португалците ја совладаа Данска со 3:2 и се вратија во игра за четвртфинале во групата Б, победничкиот гол дело на Варела во 87 минута по низата прома...

Вести
Денеска конечно благо опаѓање на температурата
Политичката кампања расте со УВ-индексот
Девет месеци пред локалните избори, на јавноста и' се сервирани две стратегии - митингашката на СДСМ и роуд-шоуто по зат...
СРД и ја одзеде дозволата на Телевизија А2
На одлуката на Советот реагираше Самостојниот синдикат на новинари...
Камерон го поздрави решението за референдум на Фокландите
„Цајт“: На Грција веројатно и е потребен трет пакет помош од ЕУ
Деца од Македонија затруени во Турција
Се урива натстрешницата од која настрада двокатниот „57“
Четворица повредени при експлозија во фабрика
Робин О Нил: Македонија во ОН да биде примена под уставното име
Скопје е најефтина европска метропола за живот
 
Магазин
Хју Лори во римејкот „Робокап“
Необични совети за разладување
Доколку одвреме-навреме сакате да се одморите од клима-уредите, пробајте некои невообичаени методи на разладување...
Писателот Зоран Пејковски добитник на „Празник на липите“
Песната „Завештание‘“ и' ја посветив на поетесата Христова-Јоциќ, изјави наградениот поет...
Во парк почнува „Скопје креатива“
Фестивалот кој го организира Град Скопје до 16 јуни ќе понуди низа интересни содржини...
Англичанец има дресови од 194 репрезентации
На Ник Ворик му недостасуваат уште 15 за комплетирање на колекцијата од сите земји членки на ФИФА...
Македонките најчесто се мажат на возраст од 25 години
Спорт
Гомез ја потпиша втората победа на Германија на ЕП
Германците ја совладаа Холанди��а со 2:1 и со шест бода се зацрвстија на врвот во групата Б...
(ЕП 2012) Португалија до витални бодови
Португалците ја совладаа Данска со 3:2 и се вратија во игра за четвртфинале во групата Б, победничкиот гол дело на Варел...
(ЕП 2012) Полјаците и Русите без победник во меч од висок ризик
(ЕП 2012) Чешка за шест минути ја урна Грција
(ЕП 2012) Франција и Англија си поделија по бод
(ЕП 2012) Шевченко за дебитантска победа на Украина
(ЕП 2012) Хрватите сигурни против Ирска
(ЕП 2012) Италија извлече реми со Шпанија
Оклахома поведе во финалето на НБА лигата
„Громовите“ пред своите навивачи го совладаа Мајами Хит со 105:94...
Николовски и Д. Стојановски нови имиња во МЗТ Скопје
За дебито во АБА-лигата приоритет на „металците“ се македонските репрезентативци, четворица веќе потпишаа...
Подготвени за „фластер“ врз Лазаров
 

Најнови вести
Време
Скопје, 17°C

Ведро

Среда
Ведро
Макс: 32°C, Мин: 13°C

Четврток
Сончево
Макс: 30°C, Мин: 13°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Одлуката на Хашкиот суд е важна, но таа не го решава прашањето за името

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3847, 03.04.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Долг пат пред Црвенковски
Лидерот на СДСМ ќе треба да ги убедува помалите партии од опозицискиот камп да му се придружат. Ако се има предвид политичката култура и суета на раководствата на опозициските партии, опозицискиот фронт е тешко остварлива идеја
Прилеп ќе добие ново кино
Од Центарот за култура „Марко Цепенков“ најавуваат дека ќе може да се изврши репарација на старата оштетена опрема од чешко производство
Скопје доби Парк за кучиња
По многубројните граѓански иницијативи, градските власти во вториот дел на Градски парк отворија соодветен парк за миленичиња
Мајчинството - најлесната работа во мојот живот
Паралелно со мајчинските обврски, Александра Пилева го подготвува и новиот музички материјал за кој вели дека се нумери со свеж и нов звук со едно име „Антиретро“
На прошетка без синџир
Добивме простор каде што ќе можеме и ние да уживаме со домашните миленици, без притоа да пречиме некому, вели пејачот Даниел Данн
Медиумите наседнаа на провоаприлските шеги
Најдалеку во уверливоста отидоа софиската агенција Фокус, која најави споменик на цар Борис Трети среде Скопје, како и еден црногорскиот медиум што јави за тонењето на Св. Стефан
Пазарџиите не сакаат да работат на црно
Над 20.000 лица кои продаваат на зелените пазари бараат да работат во законски рамки
Со широкопојасен интернет до подобар бизнис
Според бизнисменот Карлос Слим, широкопојасниот интернет ќе им помогне на малите претпријатија да отворат нови работни места
Автомобил од соништата - „Астон Мартин уан- 77“
Овој британски бренд е автомобилска марка со најголем престиж што една марка во оваа област може да го има во светот
Препорачано од уредникот
Бивши министри и директори во трка за лидер на лекарите
Во битката за тронот на Лекарската комора ќе се борат најмалку десетмина лекари
Инвестирајте во себе и не штедете се!
Со само 29 години, кратовецот Трифче Сандев стигна до наградата „Најмлад научник на годината“ за 2011 година

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


На прво место
Глигор Ташковиќ уште ја чека семејната куќа
Во 2009 година Комисијата во Финансии донела решение да им биде вратен имотот на Марк и Глигор Ташковиќ, но по поднесена жалба е вратен во првостепена постапка
Едиторијал
Соња Маџовска
Антипод
Димитар Чулев
Поглед
Даниела Трпчевска
Подотворена завеса
Трајче Кацаров
Мислења
Слободан Најдовски
Мислења
Кенет Кларк
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |