Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Политика
29.05.2012, 18:30

Јосиповиќ го одликува амбасадорот Марковски

Претседателот на Хрва��ска, Иво Јосиповиќ, го прими во проштална посета македонскиот амбасадор Данчо Марковски и притоа го одликува со орденот Ред на кнезот Бранимир со ѓердан за неговите успешни и реализирани ангажмани што тој ги направи во изминатите четири години од својот мандат во Загреб. Во неформалната средба се разговараше за уште поплодна соработка меѓу Хрватска и Македонија. (М.А.В.)


Статијата е прочитана 252 пати.

Испрати коментарПишман Тадиќ
Што се случуваше во октомври 2005 година
Не може секој да мавта со државна тајна
Што крие анексот на документот
Државни тајни течат од џеб
Ракавиците на Црвенковски
Нов бран и во ДУИ
Георгиевски подготвен да коалицира со СДСМ
Случаен минувач ранет во скопски Аеродром
Доктор Чакаларовски на чело на Лекарската комора
Станот на Ставрески e во квартот Чеви Чејсdolapite, 30.05.2012 17:24:42
Bravo!!!Vakvi Ambasadiri i trebaat na Makedonija,a ne nepismeni, zasluzni partiici.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИ

Што прават денеска
 


Site Meter


Време
Скопје, 14°C

Делумно облачно

Понеделник
Сончево
Макс: 31°C, Мин: 13°C

Вторник
Локални грмотевици
Макс: 27°C, Мин: 12°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |