Број 2871  четврток, 25 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Site Meter
Хроника

Џемаили ќе дошол на судење во февруари

И петиот обид за започнување на судскиот процес за малтретираните работници на АД „Маврово“ не донесе битни промени, бидејќи и вчера во големата судница на Основниот суд Скопје 1 се појавија само тројца од големата група обвинети. Судскиот совет и овој пат констатира дека нема информации за тоа што е со обвинетите. Во судницата беа спроведените Саит Рушити и Шкодран Издризи, како и Фадиљ Ферати, кој во време кога делото било сторено бил малолетник. Адвокатот Таип Елези рече дека подолг период немал контакт со својот клиент - пратеникот на ДУИ, Хисен Џемаили, но дека не треба да се исклучи можноста Џемаили да се појави на наредното судски рочиште, кое е договорено за почетокот на февруари идната година. (Љ.С.)


Статијата е прочитана 172 пати.

Испрати коментар

Од: St.Patrik
Датум: 25.12.2008 04:33:33
Џемаили ќе дошол на судење во февруари !!! ХаХаХаХаХаХа не е рано за априлили ???
Од: zabegan
Датум: 25.12.2008 13:34:08
dajte im amnestia ne pravete cirkus.

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Хроника
Братче и сестричка тепани во Домот „11 Октомври“, надлежните негираат
Две Македонки загинаа во сообраќајка во Грција
Претепан пејач поради музичка желба
Почна судењето за обидот за убиство на синот на Рафиз Алити