Број 3633  понеделник, 18 јули 2011
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Онлајн вести

Насловна
Site Meter

Трансфер

Сити го продаде Тевез за 45 милиони евра

18.07.2011, 14:32

Желбата на Карлос Тевез да се врати во Јужна Америка и да биде поблиску до своето семејство му се исполни, откако синоќа од Манчестер Сити потврдија дека е прифатена понудата на бразилски Коринтијанс од 45 милиони евра.

Иако, според некои медиуми, Сити добил и повеќе за својот капитен од некои други клубови, како на пример 52 милиони евра од Јувентус, желбата на играчот да се врати во Јужна Америка била пресудна.

По прифаќањето на понудата од Сити, сега е на Тевез да ги договори личните услови со Коринтијанс, нешто што не би требало да биде проблем со оглед на тоа што тој веќе беше дел од овој клуб во минатото и има одлични односи со управата на Коринтијанс.


#
Статијата е прочитана 568 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Насловна
10 прашања
Цвета бизнисот во улицата на црвените фенери
Хилари Клинтон во Атина
Од уметност можеш секаде да живееш
Добро се снајде во лезбиска улога
Колапс на совеста
Владата ќе се бира на 27. јули
Добрата тетка ќе биде супер мајка
Квазипатриотите во акција
Новинарските здруженија реагираат на измените на Законот за радиодифузија
Скара, најомилена машка релаксација
Европа без Турција
Дамовски сведочеше во процесот за обвинетите од „Перо Наков“
Живкица Каленикова - радио и ТВ-водителка
Поскапуваат бензините и дизелот
Државата ќе заплени стан од најблиските на Даравелски
На прагот сме на нова финансиска криза
Карикатура
Изгласани измените на Законот за знамиња
Избрани 12 судии и еден претседател на суд
Меркел - Еврото не е во опасност
Онлајн вести

"""