Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Јавно уништување на одземени производи и пиратерија

На депонијата „Дрисла“ ќе сев спроведе јавно уништување на одземените производи со кои се повредени правата од интелектуална сопственост...

Единствени за НАТО, поделени за иднината

Предлог-декларацијата за членство во НАТО, која ја поднесоа ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, доби поддршка од сите опозициски партии, со исклучок на ДПА...

Баерн преку пенал-рулетот во големото финале

Баварците го елиминираа Реал Мадрид по подобро изведув��ње пенали со 3:1. Натпреварот по 120 минути заврши со идентични 2:1 како во Минхен...

Вести
Ја кршеле бравата и за две минути ги ограбувале становите
Детали од истрагата во Србија, каде што беа фатени четворица прилепчани, специјализирани за кражби на злато и компјутери
Смените почнаа со четворица директори
Од функциите први се повлекуваат Наташа Волканова и Влатко Чинговски...
Грчкиот фудбалски бос се враќа дома
Британска награда за амбасадорот на Македонија во Лондон, Марија Ефремова
Свечена академија по повод 20 години монетарно осамостојување
Индија изведе во орбитата нов сателит за набуљудување
Нова поштенска марка за 20 години монетарна самостојност
Одбележување на Денот на планетата Земја
Вицепремиерката Арифи во тридневна посета на САД
Конектикат стана 17-та американска држава без смртна казна
Бесими ќе се сретне со министерот за одбрана на Германија Томас де Мезиер
Обнова на фасадите на пет објекти низ Македонија
 
Магазин
„Орбитал“ и „Паблик Енеми“ на „Скопје гори“
Легендарното британско дуо и рап легендите ќе настапат под отворено небо на скопското Кале
Филмот за групата Зеро на СФФ
Денешната програма на Скопскиот фестивал во киното „Милениум“ ќе почне во 18 часот со два необични филма...
Три премиери со Македонската филхармонија
„Драми“ од Дејан Дуковски промовирана во МНТ
Промоцијата покажа дека Скопје е многу далеку од празен град како што носи наслов неговиот текст што моментално е на реп...
Каде исчезна првата дама на Русија?
Спорт
Баерн преку пенал-рулетот во големото финале
Баварците го елиминираа Реал Мадрид по подобро изведување пенали со 3:1. Натпреварот по 120 минути заврши со идентични 2:1 како во Минхен
Работнички - Ренова во финалето на Купот на Македонија
Вчера попладне во Тетово, Ренова одигра 0:0 со Вардар, резултат доволен за прволигашот од Џепчиште да се најде во финале...
Металург и Вардар про сега во бој за титулата
Тренерот на вардарци Вујовиќ смета дека вечерашниот прв од двата меѓус��бни дуела нема да пресуди за шампионот во Суперли...
Фени решен да го возврати ударот
Првакот вечерва го пречекува МЗТ Скопје, кој води со 2:0 во финалето на плејофот...
Чави со повеќе додавања од целиот тим на Челзи
 

Најнови вести
Време
Скопје, 17°C

Ведро

Четврток
Сончево
Макс: 24°C, Мин: 9°C

Петок
Сончево
Макс: 27°C, Мин: 11°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3864, 25.04.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
ДУИ ja условува лустрацијата
Коалициските партнери во расчекор за новиот закон за лустрација, кој од старт нема поддршка од опозицијата
Албанците се фискално солидарни со Македонците, но што бараат за возврат?
Во Битола е наплатен ДДВ во износ од 33,8, а во Тетово - 73,7 милиони евра или за 118 отсто повеќе
Катни гаражи како печурки по дожд
Засега ниту еден објект не е наменет исклучиво за паркирање. Само околу плоштад ќе има три комбинирани катни гаражи
Роза - кралица на цвеЌето
За да ви успее розата, треба да обезбедите многу сонце и најважно од се' - да не ја мешате со другите цвеќиња и растенија
Книгата ќе остане да и' пркоси на дигитализацијата
Официјално почна 24. Саем на книгата со обраќања на заменик-министерот за култура Драган Недељковиќ и академик Влада Урошевиќ
Затишје пред бура во ФФМ
На Собранието в сабота копјата ќе се кршат за тоа дали да се гласа за доверба на Хаџи-Ристески
Лекување без лекови
Зеленчукот го регулира варењето и ја поттикнува апсорпцијата, ја зголемува биолошката вредност на другите продукти
Препорачано од уредникот
Боли глава од променливото време
Главоболки, премаленост, варијации во крвниот притисок се најчестите симптоми на кои деновиве се жалат и здрави и болни
Името не носи рејтинзи на грчките избори
Според Караџаферис, и Самарас ги напуштил радикалните позиции за спорот со Македонија

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

 


Site Meter


На прво место
Матурскиот костум отиде во гроб со Александар
Да се ожени да има многу дечиња, синот да се вика Дамјан - неостварени сништа на тинејџерот од Радишани, брутално убиен кај Смилковско езеро
Поглед
Слободанка Јовановска
Едиторијал
Гордана Дувњак
Седмиот печат
Сунчица Уневска
Мислења
Нано Ружин
Анализа
Франк Бруни
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |