Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

СДСМ со митиг во Кавадарци ќе го промовира кандидатот за градоначалник

Бетиан Китев рече дека ако биде избран ќе работи посветено и интензивно за да го реализира ветеното и да им го подобри животот на кавадарчани...

Македонија се наметнува на светската инвестициска карта

Oдличната бизнис клима, здравата макроекономска политика, ниските трошоци за правење бизнис се дел од причините да се инвестира во Македонија, оценува...

Лазаров со Атлетико ја освои светската клупска круна

Победата во финалето над Кил (28:23), тимските колеги ја посветија на починатиот татко на Лазаров...

Вести
Утре почнува учебната 2012/2013 година
Во основните училишта настава ќе следат околу 200.000 ученици, од кои првачиња се 20.700
Македонија се наметнува на светската инвестициска карта
Oдличната бизнис клима, здравата макроекономска политика, ниските трошоци за правење бизнис се дел од причините да се ин...
Mинистерот Попоски на Бледскиот стратешки форум
Шефот на македонската дипломатија денеска и утре ќе учествува на 7. Бледски стратешки форум, што се одржува во Блед, Реп...
Брахими: Неопходна е итна промена на режимот во Сирија
Потребата од промена е итна и неодложна, а сирискиот народ треба да биде задоволен и неговите легитимни барања да бидат ...
„Орка холдинг“ продаде 50 проценти од уделот во МПМ на „Интернет Груп“
Апелацискиот суд донел одлука за „тигарот“ Спасов
Кралев: Преименување училишта без согласност на МОН е спротивно на законот
Повисока парична помош в година
Македонски државјани уапсени во Чешка
Двајца виничани затаиле 6,3 милиони денари данок
Владата воспоставува Информатичко форензичка лабораторија
Потпишан Меморандум за отворено небо меѓу Македонија и Холандија
Жирафата нов жител на Зоолошката во Скопје
Проверка на научните трудови преку база за плагијати
Бебе загина, а 40 лица се повредени во автобуска несреќа во Франција
Почна самитот на АПЕК во Владивосток
МАПАС ќе биде регулаторно тело независно од Владата
(ФОТО) Tабли со нови имиња на чаирските основни училишта
Стартува новиот инструмент задолжница
Суспедираната докторка нема да се казни
 
Магазин
Специјално признание за Ристановски во Ниш
Наградата на Никола Ристановски му припадна за „Менажерија“, а со Повелба на Фестивалот во Ниш беше награден и Тони Михајловски
Го почитувам македонскиот народ
Легендарниот рокер Бора Чорба во пресрет на вечерашниот концерт на „Пиволенд“, среде Скопје ги демантираше наводите дека...
Вонг Кар Ваи ќе го предводи Берлин
Филмскиот волшебник, кинескиот режисер Вонг Кар Ваи, ќе го предводи жирито на следниот 63. Берлински филмски фестивал, к...
Романот „Дваесет и првиот“ на Османли објавен на хрватски
Автор на преводот е преведувачот и лингвист проф. Д-р Борислав Павловски. На хрватски романот ќе биде промовиран овој ме...
Македонија избира најпопуларни евергрин композиции
Од 100 предложени композиции ќе бидат избрани најдобрите 20 нумери, кои ревијално ќе бидат изведени на гала вечер на 26 ...
На Неделата на дизајн во Скопје гостуваат британски дизајнери
Спорт
(ФОТО) Батон без конкуренција во Спа
Британецот од пол-позицијата до победата, по карамболот на стартот се откажаа Алонсо и Хамилтон
Доживотна спортска пензија за Наковска Бикова
Агенцијата за млади и спорт и додели доживотна спортска пензија на Оливера Наковска Бикова по повод успехот на Параолимп...
Манчини незадоволен на својот јубилеј
Тренерот на Сити, кому мечот со КПР му беше стоти на клупата, со критики и покрај победата од 3:1...
Федерер „гази“ на Ју-Ес опен
Првиот носител без изгубен сет и против Вердаско во третото коло...
Непријателски меч во Аеродром
Тест-дуелот меѓу МЗТ и Черкаси прекинат во 27. мин., кога се претвори во општа тепачка...
Горан Попов потпиша за Вест Бромвич Албион
(ФОТО) Наковска-Бикова параолимписки шампион!
 

Најнови вести
Време
Скопје, 19°C

Ведро

Недела
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 14°C

Понеделник
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 13°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Класичните светилки отидоа во историјата
Со забраната Европа планира да заштеди околу 1 отсто од годишната потрошувачка на електрична енергија или тоа е производ...
Кинезите вложуваат во ореви
Кинезите ги инвестираат парите во некои прилично чудни работи, имено во ореви. Вртењето на ореви во дланката ја стимулир...
Недостигот од вода ќе ги натера луѓето да станат вегетаријанци
Хидролозите предупредуваат дека за производство на месо се троши пет до десет пати повеќе вода отколку за производство н...
Шише со порака пронајдено во Северно Море по 98 години
Во него имало поштенска картичка од пет пени, сума која денеска има безначајна вредност, но пред еден век била примамлив...
(ФОТО) Американка опседната со чевли
Дарлин Флајн (57) од Калифорнија има неверојатна колекција од 16.400 чифта чевли, со што го урна сопствениот рекорд за н...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3969, 01.09.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Кавос ечеше: „Едно име имаме... Македонија... Македонија“
Репортажа од островот Крф, Грција...
Интригантната Украинка влезе во холивудската елита
Мила Кунис се прослави со популарната серија „Луди седумдесетти“, со позајмувањето на гласот на Мек Грифин во цртана сер...
Матичните клетки не се чуваат во фрижидер
Зошто жените живеат подолго од мажите?
Прашалник - Марко Маринковиќ - Слаткар
Саботни муабети
Огнен Јанески

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

 
Што прават денеска
 


Site Meter


Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |