Број 2864  среда, 17 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Скопје

Соработка меѓу Стопанската комора и „Скопје метропола“

Фондацијата „Скопје Метропола“ и Стопанската комора на Македонија заеднички ќе спроведуваат проекти за развој на главниот град во метропола, со заедничко вложување материјални и човечки ресурси. За таа цел, претседателот на СКП Бранко Азески и првиот човек на фондацијата Нелко Нелкоски вчера потпишаа меморандум за соработка. „Стопанската комора ќе ги претставува нашите проекти пред нејзините членки за да добиеме финансиска, логистичка и лобистичка поддршка“, рече Нелкоски, посочувајќи дека станува збор за прв договор за стратегиска поддршка на работата на Фондацијата со цел Скопје да се претвори во метропола.

Како заеднички проект на Советот на Скопје и на Комисијата за култура, „Скопје метропола“ прерасна во Фондација, која треба да учествува во вкупниот процес на создавање и имплементација на новата стратегија за културен развој на градот. (МИА)


Статијата е прочитана 63 пати.

Испрати коментар

Од: ВМК
Датум: 17.12.2008 00:38:46
Во Министерство за култура дпмне-ци ги прибрало сите пеачки,забарки,девојки за придружба да не речам кол герли,од типот на Викторија манекенката стоматологот,Вики Среброва,Џокси,цела естрада....еј така треба или си имате за секој член по една швалерка....засрамете се Македонија не е само ваша се понесувате како паши...ке ви дојде крајот ...ви се назира и на едната и на другата партија ако наставите така...затоа нема пари за невработените....и пари што треба да ги исплатите на искрадените фирми....како што правеа нашите директори се разбира од таа партија швалерките и во Софија....на викенд....срамно...вместо да се вработи секој по својата професија Вики Среброва богаташката директорка на што на јавна куќа ставете е....и треба разонода...срам да вие на сите политички бандити...Македонија ке се ослободи од вакви како вас......

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Скопје
Неизвесна изградбата на новиот трговски центар во Аеродром
Градинката „8 Март“ и преку веб-страница ќе комуницира со родителите
Плоштадот во Автокоманда ќе добие скулптура на коњаник