Број 3633  понеделник, 18 јули 2011
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Онлајн вести

Насловна
Site Meter

Ева Лонгорија

Добро се снајде во лезбиска улога

Снимањето на комедијата „Без мажи“ е завршено, а славната Ева Лонгорија од старт имаше предрасуди и стравувања како ќе ги сними сцените на секс со жена. Но, екипата и' даде многу комплименти, Ева остана верна на улогата, па дури се надмина и сама себе.

Инаку филмот претставува адаптација на бестселерот на Џејмс Кенон, а улогата на режисерка ја игра Аргентинката Габриела Талјавини. Хероината што ја толкува Ева е предводничка на жени што се принудени да се грижат сами за себе, а нивните мажи не се дома, се борат во граѓанската војна. Проблемите настануваат кога тие се враќаат. Но, жените веќе сосема добро функционираат сами.


#
Статијата е прочитана 1523 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Насловна
10 прашања
Цвета бизнисот во улицата на црвените фенери
Хилари Клинтон во Атина
Од уметност можеш секаде да живееш
Колапс на совеста
Владата ќе се бира на 27. јули
Добрата тетка ќе биде супер мајка
Квазипатриотите во акција
Новинарските здруженија реагираат на измените на Законот за радиодифузија
Скара, најомилена машка релаксација
Европа без Турција
Дамовски сведочеше во процесот за обвинетите од „Перо Наков“
Живкица Каленикова - радио и ТВ-водителка
Поскапуваат бензините и дизелот
Државата ќе заплени стан од најблиските на Даравелски
На прагот сме на нова финансиска криза
Карикатура
Сити го продаде Тевез за 45 милиони евра
Изгласани измените на Законот за знамиња
Избрани 12 судии и еден претседател на суд
Меркел - Еврото не е во опасност
Онлајн вести

"""