Број 3627  понеделник, 11 јули 2011
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Онлајн вести

Насловна
Site Meter
Втора страница

Verbatim

Имаме една изрека во Полска - ако вратите се затворени, влезете преку прозорец. Мислам дека некои работи не треба да бидат во заложништво на спорот со името

Карол Бахура, полскиот амбасадор со став дека Македонија треба да продолжи со реформите потребни за членство во ЕУОва не е резултат на тоа што го сакавме, туку на тоа што го заслуживме

Колин Мјулер, главниот уредник на „Њуз оф д'ворлд“ за згаснувањето на најтиражниот британски весник со традиција од 168 години поради аферата со прислушување


#
Статијата е прочитана 402 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Втора страница
Македонија се договара со Албанија, Црна Гора и со Косово
Политичари без одмор?
Се подобруваме во зборувањето македонски

"""