Број 2867  сабота, 20 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Спорт
„Италијанска работа“ за Англичаните!

Во осминафиналето од ЛШ ќе се судрат Јунајтед - Интер, Арсенал - Рома, Челзи - Јуве, а Ливерпул ќе игра против Реал М.
Роналдо: Не ме интересира Реал М., добро ми е во Јунајтед

Роналдо одби да коментира за шпекулациите дека веќе потпишал преддоговор со „кралевите“ од наредното лето да прејде во Мадрид
Пораз на Ер Авелино на Марковски за збогум на топ-16

Италијанскиот претставник загуби на гости од Уникаха со 72:68, резултат кој ја носи Цибона во наредната рунда натпревари
На прва топка
Фарко Шакири
Персон славеше во суперкомбинација
Рој постигна 52 коша против Феникс
Севилја и Херта елиминирани
За победникот на ЛШ до 110 милиони евра
Шеснаесетфинале во Купот на УЕФА
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ