Број 3410  вторник, 19 октомври 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон
Вести
Site Meter
Хроника

Заменик-министерот за одбрана повреден во сообраќајка

Заменик-министерот за одбрана Емил Димитриев (31) од Пробиштип и татко и ќерка од Скопје се повредени во сообраќајна несреќа што се случи вчера околу 8,15 часот на патот Куманово - Крива Паланка. Според СВР - Куманово, несреќата се случила кога Димитриев, кој управувал автомобил „сузуки витара“, сопственост на Министерството за одбрана, движејќи се од Кратово се обидувал да се вклучи на магистралниот пат. Тогаш дошло до судир со „шкода октавија“, управувана од Јонче М. (53) од Скопје, во која била и неговата 27-годишна ќерка. „Сите тројца учесници во несреќата се здобиле со телесни повреди и се пренесени во Воената болница во Скопје“, вели Валентина Николовска, портпаролка на СВР - Куманово.

Минатата недела, полесно повреден во сообраќајка беше и министерот за здравство, Бујар Османи. (Г.А.)


#
Статијата е прочитана 1115 пати.

Испрати коментар

Од: Moris
Датум: 19.10.2010 12:18:16
Spored ova sto pisuva Dimitriev se vklucuval od sporeden na glaven pat. D ane se sluci da se napravi sega deka patot od kratovo e glaven , a onoj od Skopje kon Kpalanka e sporeden. Inaku bitno e deka nema poteko povredeni pa ova drugoto e spore donaa se e dobro koga zavrsi relativno dobro./...

Најди! во Утрински
Хроника
Арамии со фантомки ограбија обложувалница
Кобно фотографирање на две деца крај Пена
Велешанец принудувал ��евојче на брак
Неизвесна екстрадиција на обвинет од Белград
Македонец ограбувал златарници
Неготинец загина во сообраќајка


EU to move ahead on Serbia accession, add tough conditions
Bulgaria's landmark anti-mafia case unravels
Hungary waters down procurement rules for EU presidency