Број 3410  вторник, 19 октомври 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон
Вести
Site Meter
Хроника
Неготинец загина во сообраќајка

Четириесет и едногодишниот Сашко Ристов од Неготино го загуби животот во сообраќајна незгода што се случи во неделата, околу 19,25 часот, на регионалниот пат Градско - Неготино. Според МВР, Ристов, управувајќи го својот „голф“ со бугарски таблички, изгубил контрола врз возилото додека минувал по мост на Црна Река, при што преминал на спротивната страна од коловозот и удрил во железната ограда на мостот. Несреќниот неготинец починал на самото место. Неговото тело е предадено за обдукција, а полицијата ги истражува причините за несреќата. (Г.А.)

#
Статијата е прочитана 869 пати.

Испрати коментар

Од: tome
Датум: 19.10.2010 21:37:52
pocivaj vo mir drugar moj.....

Најди! во Утрински
Хроника
Арамии со фантомки ограбија обложувалница
Кобно фотографирање на две деца крај Пена
Велешанец принудувал девојче на брак
Неизвесна екстрадиција на обвинет од Белград
Македонец ограбувал златарници
Заменик-министерот за одбрана повреден во сообраќајка


EU to move ahead on Serbia accession, add tough conditions
Bulgaria's landmark anti-mafia case unravels
Hungary waters down procurement rules for EU presidency