Број 2869  вторник, 23 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Економија

МЕПСО во Европската асоцијација на оператори

МЕПСО стана полноправен член на новата Европска асоцијација на преносни систем-оператори ЕНТЦО-Е. Асоцијацијата е единствена на ниво на Европа и ги заменува сите досегашни асоцијации кои управуваат со државни или национални енергетски системи. (Ек.Р.)


Статијата е прочитана 119 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Економија
Нафтата поскапе на над 43 долари
Отворена Стопанската комора на Македонија и Турција
Сите македонски рудници пред затворање
Не се знае колку енергија ни треба за 2009 година
„Тојота“ очекува загуба прв пат во историјата
Фирмите уште не знаат за полесното царинење
Колку ќе расте БДП - Ставрески контра Груевски
Бизнисот бара уривање на визните бариери
Еуродизелот поевтини за четири денари
Нови санкции за брокери