Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Собранието го усвои ребалансот на Буџетот за 2012

Собранието на Република Македонија попладнево со 60 гласа „за“ и 38 против го усвои ребалансот на Буџетот за 2012 година...

Сириза е за сложено име на Македонија со географска одредница

Алексис Ципрас во врска со прашањето за името, при денешното претставување на најважните ставови на неговата партија пред амбасадорите на земјите од Г...

Поддршка од Финска за влез на Македонија за ЕУ

Финскиот претседател Саули Ниинисто денеска во Хелсински се сретна со премиерот Никола Груевски...

Вести
Разузнавачот Хисен Муслиу претепан сред улица
По санирањето на повредите на окото, тој е пуштен на домашно лекување. Полицијата го бара напаѓачот
Венера „го засени“ Сонцето
Венера помина пред сончевиот диск, феномен жто се случува на секои 105 години...
(ИНТЕРВЈУ) Политиката нема да престане да се меша во театарот
„Често мислам дека нашиот театар како да не сака да каже ништо, или тоа што сака да го каже не значи ништо“, вели режисе...
Словенија цврсто стои зад евроинтеграцијата на Македонија
Идната недела нов тендер за ОХИС
Вардар исфрли уште еден труп
Cisco Expo 2012 - Бизнисот и Владата да ги користат иновациите за поголем развој
Самоубијци однесоа во смрт 22 лица
Дачиќ: Нема мнозинсво за српска влада
Тодоров: Да се реновираат шалтерите во здравствените установи
Биг Мек зависи од Македонија
Директен лет Скопје - Дубаи од октомври
Социјални компјутери за 3.000 апсолвенти
ДУИ ја прослави 10-годишнината од своето основање
Трагична сообраќајка на патот Кавадарци - Ресава
 
Магазин
(ФОТО) Заврши „Оф-фест“ во светот на ритамот
Тони Китановски со оркестарот „Черкези“ и пустинските рокери „Тамикрест“ од Мали вчера го финишираа единаесеттиот „Оф-фест“
Скопје ќе гори на 26 јуни
За нецели три недели на скопското Кале ќе се случува новото издание на фестивалот „Скопје гори“...
„Интерарт“ и Министерството за култура склучија тригодишен договор за финансирање
„Државата директно застана зад стимулирањето на македонското современо танцово и кореографско творештво“, рече министерк...
Прокопиев ги промовираше „Антиупатствата за лична употреба“
Изборот на текстовите на Прокопиев чиј дел излегуваа во „Нова Македонија“, го направи амбасадорот на Хрватска во Македон...
Се подготвува втор дел од „Ѓаволот носи Прада“
Шерил Кроу објави дека има тумор на мозокот
„Суперхикс“ во Чешка
Спорт
Македонија повторно под „стотката“ на ФИФА-листата
Нерешените резултати (0:0) против Португалија и Ангола донесоа пад од три места за 101. позиција на најновата ранг-листа на ФИФА  
Македонија сака да ја замени Холандија
Единаесет членки на ЕХФ кандидати за откажаното ЕП за ракометарки, одлуката за две недели...
Пандев три плус една година во Наполи
Македонскиот напаѓач, наводно, се согласи за годишна плата од 2,5 млн. евра...
Антиќ се приклучи на подготовите
Утре се очекува и Маркиз Грин, кој ќе патува во Литванија...
Чави ги искритикува играчите на Реал
Јувентус се засили со Асамоа и со Исла
Шпанија најскапа репрезентација, Ирска на последно место
Ѓоковиќ и Федерер со пресврт до полуфинале
 

Најнови вести
Време
Скопје, 19°C

Ведро

Четврток
Сончево
Макс: 29°C, Мин: 13°C

Петок
Сончево
Макс: 31°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3897, 06.06.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
МАНУ со нови академици - ќе бидат ли молчаливи и тие?
„Големата бројка на нови членови од уметноста е враќање кон корените на оваа институција“, вели претседателот Владо Камбовски
Владата води мудри политики
Главниот економист за Западен Балкан на Светска банка, Жељко Богетиќ, смета дека финансискиот сектор ќе претри влијанија поради грчката криза
Стразбур пресуди: МВР одговорно за сопствените „каубои“
Европскиот суд смета дека државата е директно одговорна за акти на насилство сторени од полициски службеници
Муфтијата сакал да ја „подмлади“ старата џамија во Струга
Градоначалникот Мерко го нема никаде, муфтијата се жали што ИВЗ била против него, претставниците на државата се фаќаат за глава
Јавниот долг да се држи под контрола и да се зголемува вработеноста
Македонија годинава ќе оствари раст од 2 отсто, но значителни се ризиците да се постигне овој процент
Предизборен амбиент на годишнината од изборите
Опозицијата ги анализира првите 365 дена откако Владата на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ доби уште еден мандат
Јавниот долг да се држи под контрола и да се зголемува вработеноста
Македонија годинава ќе оствари раст од 2 отсто, но значителни се ризиците да се постигне овој процент
Препорачано од уредникот
Нови правила за прислушување
Министерството за внатрешни работи веќе нема да биде клучен играч во следењето на комуникациите
Црвенковски не издал државна тајна, вели Шврговски
Јавниот обвинител се откажа од кривичен прогон, но остави можност за прекршочна одговорност на Црвенковски и МИА

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


На прво место
Зеленчукот поевтини, прашокот за перење поскап
Кошничката на „Утрински“ за јуни тежи 4.823, наспроти 4.956 денари колку што беа потребни во мај за да се купат истите продукти
Реплики
Соња Крамарска
Поглед
Љупчо Поповски
Едиторијал
Наум Котевски
Седмиот печат
Сунчица Уневска
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Мислења
Нано Ружин
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |