Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Стo милиони евра достапни за македонските компании

Договорите со ЕИБ ги потпишаа вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески и директорот на Македонска банка за поддршка на развојот Драган Мар...

Австрија и Словачка ќе лобираат за преговори

Не провоцирајте ги Грците за да имаат изговор да ве блокираат, порачаа од Скопје Михаил Шпинеделегер и Мирослав Лајчак...

Солунскиот градоначаланик го критикува Груевски

Јанис Бутарис вели дека решение е сложено име со географска одредница, како Славомакедонија или Нова Македонија...

Вести
Скопскиот и јужниот регион зафатени од портокалова фаза
Mинистерот за здравство истакна дека за овие два региона покрај општите препораки, се препорачуваат и дополнителни мерки за заштита.
Австрија и Словачка ќе лобираат за преговори
Не провоцирајте ги Грците за да имаат изговор да ве блокираат, порачаа од Скопје Михаил Шпинеделегер и Мирослав Лајчак...
Браќата молчат зошто претепаа тетовец до смрт
Судот им одреди 30 дена притвор на Фарук (22) и Љуљзим (21) поради смртта на Крсте Стерјовски...
(ФОТО) „Среќни Вести“ на Јовица Митиќ му донесе стан во Скопје
Братоубиство во сервис за миење возила во Скопје
Нов контингент на АРМ замина во Авганистан
Девојче повредено од скутер на плажа во Струга
Шпанија доби помош од 30 ��илијарди евра
Струен удар усмрти 21-годишна девојка
Жена убиена во центарот на Струга
Британците читаат на Интернет, Германците во весници
Николиќ: Потребен е консензус за Косово
Сто милиони денари за 550 нови вработувања
Изминатава година најтопла во историјата на САД
 
Магазин
Голема радост за враќањето на „Дед Кен Денс“
Со новиот албум „Анастасис“, австралиското култно дуо Лиса Жерар и Брендон Пери, уште еднаш ја докажа својата креативна моќ
Наскоро два нови албума од починатата Ејми Вајнхаус
Таткото Мич Вајнхаус во интервју открил дека постојат планови за објавување на песни кои останале по неговата ќерка...
Кејти Холмс и Том Круз, сепак, се разведоа спогодбено
За помалку од две седмици откако Кејти Холмс (33) поднесе барање за развод од Том Круз (50), на нивниот брак и официјалн...
„Move on“ - македонски идеи за холивудски проект
Уникатиот проект, создаден од идеи на граѓаните го предводи бестрашното
експериментирање на режисерот на „Man ona led...
Книга за сите љубовни афери на Мик Џегер
Во книгата се разоткриваат сексуалните врски на Џегер со повеќе од 4.000 жени, но и некои познати мажи  ...
Музичарите Дуковски и Петров на турнеја низ Тунис
Кларинетистот Васко Дуковски, заедно со перкусионистот Александар Петров ќе настапуваат со познатиот арапски композитор ...
Спорт
Шкендија го надополнува пропуштеното во Лига Европа
Тетовци вечерва му гостуваат на Портдаун во реваншот од првото квалификациско коло. Во првиот меч немаше голови
МЗТ Скопје ќе дебитира во АБА лигата против Цибона
Ова е епилогот по денешното извлекување на двојките во Загреб, по кое е познат натпреварувачкиот календар за сезоната 20...
Манчини го продолжи договорот со Сити
Богатите сопственици на „граѓаните“ го наградиле Италијанецот со петгодишен договор, за првата титула која, заедно со иг...
Маркус Кемби се врати во Њујорк
Кемби е дел од НБА-лигата уште од 1996 година и оттогаш има настапувано во Њујорк, Торонто, Денвер, ЛА Клиперс, Портланд...
„Гаспром“ го носи Брест во СЕХА-лига
Сето тоа во рамките на проектот на рускиот нафтен гигант за изградба на гасоводот „Јужен поток“ во овој дел на Европа...
Вебер ќе вози за Ред бул и в година
По победата во Силверстоун, Австралиецот го продолжи договорот за уште една сезона...
Фенербахче Улкер загриза за Мекејлеб
Почна судењето на Џон Тери
 

Најнови вести
Време
Скопје, 35°C

Делумно облачно

Вторник
Ведро
Макс: 37°C, Мин: 18°C

Среда
Сончево
Макс: 38°C, Мин: 19°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ФОТО) „Вранец спешл селекшн“ на „Тиквеш“ влезе во светската винска елита
Ова е второ вино на „Тиквеш“, покрај „бела вода“, кое за помалку од една година добива висока оценка и можност за пробив...
(ФОТО+ВИДЕО) Се ожени Андрес Иниеста
Еден од најдобрите фудбалери на денешницата, 28-годишниот Андрес Иниеста заплови во брачните води со својата партнерка А...
(ФОТО) Калашников распали во Хераклеа
На концертот на Горан Бреговиќ присуствуваше три и пол илјадна публика која претежно беше средовечна полна со емоции и с...
(ФОТО) Отпад од Пена изложен на плоштадот во Тетово
Мебел за дневна соба, цела кујна, многу облека и обувки што Тетовци го фрлале во водите на реката Пена или покрај нејзин...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3924, 07.07.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Бројот на државни службеници пораснал од 115 на 165 илјади
Буџетот се задушува со над стоилјадна администрација, бидејќи таму седат
најсигурните гласачи
Кој да му ја надомести штетата на професорот?
На Јордан Илиоски му следува надомест и на материјална, но и нематеријална штета
Фоторетровизор
Приемот во Амбасадата на Соединетите Американски Држави по повод прославата на 4 Јули, Денот на независноста, на кој присуствуваа македонската политичка и бизнис-елита,
Љубовта кон децата нема граници
„Утрински весник“ во семејството Петровски кое со години наназад згрижува деца. Во семејството сега се згрижени седум деца, а во 27-годишната семејна традиција, топлината на нивниот дом ја почувствувале 50 децa
Стари писма во новата пресметка во десницата
Последните искричења меѓу вмровците повторно го наметнаа прашањето кои се вистинските основачи на ВМРО-ДПМНЕ
Немаме ист третман како странските уметници
Македонските уметници се' уште преговараат за настапот на „Охридско лето“
Помалку се шие, нарачките се селат во Албанија
Текстилците се жалат дека странските партнери за кои шијат, во последниве неколку месеци почнале да ги откажуваат нарачките
Стевчо Јакимовски доби европски „Оскар“ за најдобар градоначалник
Во Сараево градоначалникот на Карпош ја прими наградата за најуспешен во Југоисточна и Средна Европа
Појадок кај... Бистро „Пиколо“ - Домашен вкус и раскошна фантазија
Облечените јаболка во шлафрок беа сочни и благи, а циметот ја даде речиси опипливата рамка на вкусот
Препорачано од уредникот
Политичарите во Охрид ќе се ладат пред жешката есен
Иако станува збор за нормална работа, нашите политичари често кријат каде ќе летуваат, стравувајќи да не се прикажат како растрошници, а се обидуваат да се претстават како вредни
Интервју - Отказот нема да ме замолчи
„Само ги изнесов состојбите на Клиниката со цел да се подобрат условите“, вели ортопедот Тодор Ношпал, кого го избркаа од работа зашто одавал деловни тајни

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

 


Site Meter


Содржини од најновото издание на
САБОТЕН МАГАЗИН


„Дјуран Дјуран“ пред скопските шмизли
Влијанието на „Дјуран Дјуран“ во градењето на вкусот, од музички до моден врз некогашните „скопски шмизли“ беше неспорно и за чудо незабаранувано од родителите
Поглед
Димитар Чулев
Едиторијал
Цехот на неправдата
Даниела Трпчевска...
Мислења
Ијан Бурма
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Саботни муабети
Огнен Јанески
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |