Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Објавени имињата и досиеjaта на уште двајца лустрирани

Комисијата за верификација на факти на својата интернет страница ги објави имињата и досиејата на уште две лица за кои утврди дека биле соработници на...

Се формира Институтот за надворешна политика при МНР

Основна цел на Институтот ќе биде развој на истражувачките капацитети и генерирање стратешки насоки од државен интерес...

(ФОТО) Единаесет години од загинувањето на војниците на АРМ кај Љуботенски бачила

Во село Љубанци, во касарната „Илинден“ и во Волково, денеска беа одбележани 11 години од загинувањето на осумте воени обврзници на АРМ кај месноста Љ...

Вести
Милошоски шеф на мисија на ОБСЕ за изборите во Белорусија
Антонио Милошоски е избран за шеф на набљудувачката мисија на ОБСЕ ОДИХР за парламентарните избори во Белорусија
Три цркви и Галеријата на икони во Охрид мета на дрски разбојници
Разбојниците се обиделе да влезат и во Галеријата на икони во чие депо се чуваат вредни икони, но биле спречени од поста...
Македонец осомничен за убиство откриен во Доминиканска Република
МВР по лицето Ѓорѓи Топаловски (40) од Скопје врз основа на судска наредба има распишано меѓународна потерница за убиств...
Македонија домаќин на Јуниорската балканска олимпијада по информатика
Олимпијадата се одржува во Охрид и Скопје, a ученици од регионот ќе ги покажат своите знаења во програмирањето...
Нов пожар во Демирхисарско
Целиот свет треба да ја види суровоста на ПКК
Откажан сезонскиот воз за Солун
Време е Србите да се соберат околу заедничка цел
„Тиквеш“ меѓу најперспективните светски брендови, спoред М&M Global
Намалена градежната активност во странство
Италијанските семејства живеат од своите заштеди
Невреме во Охридско-Преспанскиот регион
Алжирецот Лахдар Брахими најверојатно на функцијата на Анан
Се откупуваат десертните сорти грозје во Тиквешијата
Невреме со дожд и град во Малешевијата и Мариовско
Пожари продолжуваат да беснеат на Света Гора и Пелопонез
„Дискретна помош“ од ЕЦБ за Грција
 
Магазин
(ИНТЕРВЈУ) Детскиот театар е важен за формирање на публиката
„Театарот не е во криза, ниту, пак, некогаш ќе биде“, вели режисерката Нада Кокотовиќ
„Балкански музички плоштад“ денеска и утре во Охрид
Првата фестивалска вечер ќе ја отвори групата „2Late” од Варшава, а по нив ќе настапи атрактивната грчка група „Balkan C...
Грчка изложба и концерт на „Хармосини“ на „Бит фест“
Со изложба под наслов „Сликарство наспроти фотографија“ ќе се претстават грчките автори Јоргос Кордис и Јоргос Хаци...
Гигантските ѕвезди не се мистерија
Откриените ѕвезди кои се 300-пати поголеми од Сонцето не се никаква мистерија и големината ја добиле со „спојувања“ и „п...
Во Битола почнува АКТО 7
Со групната изложба „Павилјонот за знаење по мерка“, под кураторство на Сузана Милевска во Битола почнув�� официјалната п...
Конзервација на локалитетот Стибера
Спорт
Олимпиското село од идната година станува станбена населба
Станува збор за 2.818 станови во источен Лондон, a првите станари во нив ќе се вселат идната година
Американецот Мантео Мичел истрча 400 метри во штафетната трка со скршена нога
Неговата повреда беше утврдена дури откако трката заврши, а Мичел и неговите другари обезбедија место во финалето...
Пеле верува дека фудбалерите на Бразил ќе освојат златo
Bо Лондон на овие ОИ верувам дека бразилските фудбалери ќе го освојат златото, што јас никогаш не успеав да го земам, ре...
САД го одбранија првото место
Женската фудбалска репрезентација на САД го одбрани златниот медал oд Пекинг откако синоќа ја победи селекцијата на Јапо...
Американките олимписки шампиони во ватерполо
Ватерполо репрезентацијата на САД во женска конкуренција е нов олимписки шампион, откако синоќа ја победија Шпанија...
 

Најнови вести
Време
Скопје, 18°C

Претежно облачно

Петок
Делумно облачно
Макс: 32°C, Мин: 15°C

Сабота
Ведро
Макс: 30°C, Мин: 14°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Светски рекорд за Давид Рудиша од Кенија
Кениецот во трката на 800 метри златниот медал го освои со време на нов светски рекорд – 1:40.91 минута...
Преглед на освојувачи на медали – Лондон 2012 – 13.ден
По тринаесеттиот натпреварувачки ден 80. држави имаат освоено медали...
Болт без конкуренција
Јамајканецот влезе во историјата на Олимписките игри како првиот атлетичар кој успеал да го одбрани златниот медал во тр...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3951, 09.08.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Дали во Македонија, навистина, се живее убаво?
Во Евро-барометар 64 осто од граѓаните се изјасниле дека се сосема задоволни од животот. Реалност или резултат на медиумските кампањи со позитивен набој?
Кокаинот шета низ балканската порта
Светскиот обрт од нелегалниот кокаин се проценува на околу 500 милијарди долари
Свињите ја заменија Топилницата во Велес
Од околните сточарски фарми се шири неподнослива реа, која им задава големи проблеми на велешани
Во комбе-канцеларии ќе се аплицира за субвенции
Земјоделците ќе можат административните работи да ги завршат во мобилните канцеларии на Министерството за земјоделство
Јаглеродни хидрати за добри резултати
Колку е важна исхраната и што јадат спортистите на летната Олимпијада во Лондон
Кој е монахот што му бакна рака на Путин
Пред две години, во посета на Валаамскиот манастир беше и делегација од Македонија
Сослушан заштитениот сведок за убиството на Марјан Тушевски
Сведокот, наводно, потврдил дека тогашниот министер Бошкоски знаел дека се подготвувала елиминација на Тушевски
Ало, „Пајак“, има возило паркирано пред мојата куќа!
На 072-253-253 може да се побара услуга општинскиот „пајак“ на Центар да тргне непрописно паркирано возило
Пирсон си го оствари 12-годишниот сон
Австралијката прва на 100 м со пречки, злато и за Русинот Ухов во скок во височина, за Германецот Хартинг во диск и за Алжирецот Махлуфи на 1.500 метри
Препорачано од уредникот
Уставен суд ќе одлучува за парното греење
ЛДП го скрши мразот и поднесе иницијатива за стопирање на новите правила за парното што ги воведе Регулаторната комисија за енергетика
Прилепчани останаа без летување и без пари
Туристи кои требало да летуваат во Грција и во Шпанија ја обвинуваат туристичката агенција „Вијаџо“ за измама

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


На прво место
Екологија - Се кренаа отрови од депонијата во Тетово
Според локалната самоуправа, причина за запалениот отпад е жешкото време, но, сепак, не е исклучена можноста пожарот да бил подметнат
Поглед
Димитар Чулев
Едиторијал
Слободанка Јовановска
Мислења
Тодор Атанасовски - Јане
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |