Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Антикорупциска иницира прекршочни за Црвенковски и Петров

Станува збор за непријавен имот на Црвенковски, земјишна парцела од 395 метри квадратни на островот Корчула во Република Хрватска, како и сопственост ...

Потврдена американската поддршка за членство на Македонија во НАТО

На средбата во Стејт департментот, министерот Попоски ги истакна заложбите кои во континуитет ги презема Владата на Република Македонија во насока на ...

Светската безбедност на дневен ред во Минхен

На 48-та конференција во Минхен, која почнува денеска, политичари, дипломати и воени лица ќе разговараат за светската безбедност. Во центарот на внима...

Вести
СДСМ ќе поднесе кривична пријава против членовите на Антикорупциска
Петров денеска на прес нагласи дека СДСМ работи согласно сите позитивни законски прописи и оти од 6 до 28 октомври лани во партијата престојувал ревизорски тим од Државниот завод за ревизија во редовна контрола на финансиското работење
Во поларните студови во Европа животот го загубија 164 лица
Голем број села се отсечени во некои делови на Источна Европа, патниот, воздушниот и железничкиот сообраќај е делумно пр...
Делегација на македонското Собрание на Молитвен појадок во Вашингтон
Врховен суд ја потврди доживотната казна за Карамарков
Ед Дејви нов британски министер за енергија
Расмусен: Дијалогот Белград-Приштина историска шанса
„Волво“ со профит од над 720 милони евра
Грците префрлиле 16 милијарди евра во странски банки
„Малев“ ги запре летовите поради опасност од банкрот
Бесими во Брисел на состанок со министри од НАТО земјите
Нормализиран авиопревозот, охридскиот аеродром отворен за сообраќај
Поради снегот во Скопје скратени повеќе автобуски линии
 
Магазин
3-Д во Скопје со експлозивната Пина Бауш
Во „Милениум“ на 3-Д се очекуваат „Ѕвездени војни“, „Хобит“, „Титаник“,„Мажи во црно 3“, „Чудесниот Спајдермен“...
Ретроспектива на кратки, анимирани и документарни филмови од Полска
Ретроспективата, насловена „Поглед кон полската кинематографија“, ќе почне во вторник со три анимирани филмови...
Специјална награда за Македонија на МИДЕМ 2012
Националниот штанд на Македонија на 46. Светски Саем на музика МИДЕМ кој се одржа од 28 јануари до 1 февруари во Кан беш...
Мариса Томеи обвинета за поплавување на нејзината зграда
Актерката Мариса Томеи ќе мора да се јави на суд поради предизвикување поплава и уништување на два стана во нејзината зг...
Спорт
Новиот болид на Ферари со грд нос
Најстариот Ф1-тим вели дека правилата за сезоната 2012 се причина за неестетскиот изглед...
Мурињо на лето повторно во Челзи
Доколку ја освои Примера оваа сезона Португалецот ќе замине од Мадрид не како „Special One“ туку како „Only One“ алудира...
Надал пред обвинување за затајување данок
Џон Тери повторно остана без капитенската лента
Ги завршија кариерите по трагедијата во Порт Саид
Објавени стартните петорки за НБА „Ол-стар“ натпреварот
Чикаго подобар на гостувањето кај Њујорк
Македонија учесник на олимписките квалификации во ватерполо
 

Најнови вести
Време
Скопје, 0°C

Магла

Петок
Мешавина од снег и замрзнат дожд
Макс: 2°C, Мин: -1°C

Сабота
Обилни врнежи
Макс: 3°C, Мин: 1°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Печатено издание
Број 3795, 02.02.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ: Во Скопје идила, во Струга војна
Локалните вмровци од поодамна му свртија грб на градоначалникот Мерко, кого го третираат како „производ на Црвенковски“
Синдикатот ќе биде прашан за поскапувањата
ССМ отсега ќе учествува на седниците на Регулаторна комисија за енергија кога ќе се носат нови цени на енергенси
Европа окована во мраз
Умреа десетици лица. Приливот на гас засега е „редовен“ во земјите кои зависат од Русија
Денарот и натаму најпопуларен
Граѓаните малку закочија со претворањето на влоговите од евра во домашна валута, но тој тренд се' уште постои
Кабинетот и пензијата ги скараа Месиќ и Јосиповиќ
Тие двајцата имаат спротиставени ставови за тоа дали поранешниот претседател на државата треба да има свој кабинет кој се финансира од државниот буџет
Кој е Кондоминас - бизнисменот што не важи за светец?
Грчките медиуми пред една година шпекулираа дека враќањето на Кондоминас во Македонија е обид на грчката влада да го „купи“ името
Почина Благоја Дрнков
На 98 години завчера замина доајенот на македонската фотографија и кинематографија
Препорачано од уредникот
Притисок и врз вработените за сини картони
Фондот ги уценува фирмите дека нема да добијат сини картони доколку не се ослободат од оние кои незаконски се осигурени преку вработените
Што си посака Лазовски, тоа и го доби
Нов Зеланд и Ангола се противници на македонската кошаркарска репрезентација на квалификацискиот турнир за Олимпијадата во Лондон

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

"""

  


Site Meter


На прво место
Фотоесеј: Добротворна гала-вечера со принцот Мајкл од Кент
Британските бизнисмени заинтересирани да инвестираат во поврзување и развивање на двата ски-центра
Глобалист
Љупчо Поповски
Едиторијал
Соња Маџовска
Поглед
Димитар Чулев
Мислења
Петар Арсовски
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |