Број 2857  вторник, 09 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Скопје
Градот и општините веќе нема да се „тепаат“ за паркинг простори

И приватните паркиралишта во иднина ќе треба да плаќаат комунална такса на Градот Скопје
Автобуската постојка пред ТЦ „Мавровка“ оставена раскопана

Скопјани веќе подолг период газат во прав, или во кал пред да влезат во автобус
Немилосрдна борба за паркинг-место

Последни жртви на овие навики се столпчињата на неколку тротоари во центарот
Патека до спортската сала во Радишани
Уште 100 нови клупи во Аеродром
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ