-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

ХороскопОвен

Се' што ќе посакате мора да го направите со сопствени сили и труд. Имате чувство дека ништо не ви паѓа од небо. Обидете се малку да се изолирате од околината. Само со мудри потези ќе ги решите проблемите.Бик

Пријатно се чувствувате под услов да се свртите кон оние работи што ви претставуваат задоволство. Партнерот ве разбира и ве сака и тоа отворено го признава. Во фаза сте на создавање некои нови проекти.Близнаци

Ви претстојат тешкотии без разлика дали станува збор за работа или за здравје. Бидете физички активни бидејќи можни се проблеми со здравјето. Свесно се жртвувате за некого. Подгответе се за средба со пријатни лица бидејќи тие постојано мислат на вас.Рак

Полни сте со сила и желба да се борите со проблемите. Одморете се и реално проценете ги своите можности. Само така може да ги надминете кризите. Кога најмалку се надевате, ќе ви понудат патување што пријатно ќе ве изненади.Лав

Оптимистички гледате на проблемите, па затоа ќе ги решите за релативно кратко време. Ако имате некоја можност да решите некој фамилијарен проблем, сега е вистинско време. Не запоставувајте го партнерот.Девица

Среќни сте. Кој е заслужен за насмевката на вашето лице? Денес е вистински момент да станете популарни и вљубени, па затоа само уживајте. Ве очекува финансиска добивка, подгответе се за убави работи.Терезија

Имате потреба другите да ве фалат и да ви посветуваат внимание. Тоа сите го сакаат, но кај вас тоа е изразено во голема мера. Свртете се кон работата, тоа е повеќе од потребно. Партнерот не само што сака да помогне, туку и може да помогне.Скорпија

Бидете внимателни, особено зашто умеете да бидете непријатни и да направите проблеми таму каде што нема. Стрпете се во желбите за докажување на квалитетите. Овните и Водолиите не ви се наклонети. Вест за патување пријатно ќе ве изненади.Стрелец

Конечно, успеавте да најдете време за пријатни нешта. Работата денеска ќе ви биде во втор план. Ќе ја обновите својата гардероба само за да го освоите саканото лице. Успехот е неминовен. Ве очекув�� убава и пријатна вечер.Јарец

На прв поглед се' убаво функционира, но кога подлабоко ќе навлезете во проблемот, станувате нервозни. Се' ќе се одвива бавно, но, сепак, времето работи за вас. Подгответе се за возбудливи доживувања.Водолија

Можни се некои опасности, непожелни ситуации, па затоа ви се советува претпазливост. Ако се држите до овие правила, односно ако повеќе се изолирате, ќе ги избегнете непријатностите. Можете да се занимавате со пишување љубовни романи.Риби

Позитивно сте ангажирани и вредни. Работата е одлична компензација за емотивното незадоволство. Корист ќе имате само ако се потпрете на сопствените можности. Јарецот е вистинско решение и комбинација за вас.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 32°C

Делумно облачно

Сабота
Ведро
Макс: 32°C, Мин: 15°C

Недела
Сончево
Макс: 34°C, Мин: 15°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
(ФОТО) Последно „светнување“ на „Паднатите херои“
При крај е уредувањето на покриениот Прометеј, обелискот со жената-ангел со венец во рацете и четирите исправени коњи, д...
Соларен брод чека да заплови во Охридско Езеро
Иноваторот Горан Ангелковиќ има проект за брод кој се движи на сончева енергија и бара инвеститор за да го изгради...
(ИНТЕРВЈУ) Многу е тешко да се измери успехот
„Да не беше филмот ’Продолжи‘, во овие места немаше ни да дојдам, воодушевен сум од убавината и големиот број извонредни...
Салман Ружди: Иран и јас имавме многу интимен однос
Треба да се каже дека Арапската пролет е готова. Младите луѓе кои ги почнаа демонстрациите беа политички невини. Нависти...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |