Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Шеесет и девет години од холокаустот на македонските Евреи

Еврејската заедница во Република Македонија денеска во Скопје ќе одбележи 69 години од депортацијата на 7.144 македонски Евреи во нацистичкиот логор Т...

Груевски вети казни за сторителите на инцидентите

Премиерот ги осуди инцидентите што деновиве се случија во Скопје и во други градови во Македонија и апелираше до сите субјекти да го почитуваат соживо...

Прв чин од трилогијата „Загреб - Металург“

„Металурзите“ вечерва му одат на мегдан на фаворитот во СЕХА-лигата, со кој го очекуваат и два меча во ЛШ...

Вести
Промовирани нови 68 двокатни автобуси за ЈСП Скопје
Двокатните автобуси ги исполнуваат сите потребни стандарди, односно имаат емисија на издувни гасови „ЕУРО 4“, дигитален тахограф, автоматски управувана рампа за инвалидски и детски колички, целосно се климатизирани
Министерката Јанкулоска ги изгоре рацете со врела вода
Првиот човек на полицијата, и покрај болната повреда, со завој на двете раце, без застој ги обавува работните обврски во...
Претепан 65-годишен маж во Ѓорче Петров
„Систина“ е супербренд за 2011 и 2012 година
Фикрет Абдиќ пуштен на условна слобода
На Грција и го отпишуваат долгот
Папандреу и официјално поднесе оставка
ОБСЕ ги осуди инцидентите, бара итно расчистување
МОН промовираше систем за откривање плагијати
Берлускони на гости кај Путин
 
Магазин
„Беј д Фиш“ промовираат спот за новиот филм ���Скопје Ремикс“
Композицијата е насловена „Љубов е...“, а е првата песна на „Беј д Фиш“ испеана на македонски јазик за потребите на филмот.

Премиера на „Лет во место“ од Горан Стефановски
Театарската претстава во режија на Ненад Витанов вечерва во Битола ќе се игра на „сцената под ротацијата“...
„Мунрајс кингдом“ со Брус Вилис го отвора Кан
Шеесет и петтиот Кански фестивал за своја икона ја одбра Мерилин Монро...
„Мугер Фугер“ со концерт во МКЦ
Бендот вечерва во концертната сала ќе го претстави и во живо новиот албум „4 Јули“...
Претставен новиот iPad со ретина дисплеј
Спорт
Прв чин од трилогијата „Загреб - Металург“
„Металурзите“ вечерва му одат на мегдан на фаворитот во СЕХА-лигата, со кој го очекуваат и два меча во ЛШ
Старт на фудбалската пролет без гостински навивачи
Денеска продолжува Втората лига, утре Првата, Вардар домаќин на Тетекс во Маџари...
Четврти „Кристален глобус“ за Линдзи Вон
Американката победи во денешниот велеслалом во шведски Оре и потврди дека е најдобра алпска скијачка во оваа сезона...
Ефремов со 25. време на 400. метри на СП во сала
Ефремов попладнево настапи во четвртата квалификацис��а група и оствари резултат 50.23 секунди, што претставува за 35 сто...
Богданов поразен на стартот на ЕП
 

Најнови вести
Време
Скопје, 4°C

Магла

Недела
Грмотевици со дожд
Макс: 8°C, Мин: -1°C

Понеделник
Претежно облачно
Макс: 7°C, Мин: 0°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3826, 09.03.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
И без НАТО му е удобно во Владата
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, навреме ги расчисти сите комбинаторики за можно рекомпонирање на власта
Единаесет девојки спасени од канџите на трговците со луѓе
Шест од нив се малолетнички, од кои најмалата има само 14 години
Карлос Слим повторно најбогат во светот според „Форбс“
Најмногу милијардери живеат во Москва, околу 78, а следуваат Њујорк со 58 и Лондон со 39
Диета со личен белег
Ви предлагаме неколку диети што се идеална можност да загубите од тежината - треба да одберете што најмногу ви одговара
Тужењето стана национален спорт
И покрај обидите да се декриминализираат кривичните дела клевета и навреда, кривичните судови се претрупани со предмети кои се однесуваат на приватни тужби
Јанкулоска бара смиреност
Министерката за внатрешни работи вчера ги осуди серијата инциденти во Скопје, во кои се повредени десетина лица
Посни, a вкусни
Ова се благи и солени посни јадења од Традиционалниот македонски готвач на Адријана Алачки
Препорачано од уредникот
Интервју - Зелениот развој на економијата предизвик за Владата
Гери Стагинс, тим-лидер на Проектот за зелен развој на Македонија од Светска банка
Ацо Поповски со „Опасни врски“ во Марибор
Во Словенско народно гледалишче македонскиот режисер ги има поставено „Дон Кихот“ и „Дракула“

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


На прво место
Зошто не заживеа трансплантацијата од мртви донатори
Причината за тоа зошто се' уште нема пресадувања од починати лица се бара во немање стратегија, но и немање наменски буџет за овие скапи процедури
Си велам
Ерол Ризаов
Поглед
Љупчо Поповски
Едиторијал
Билјана Ангеловска
Мислења
Ана Павловска-Данева
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |