Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
27.04.2012, 12:43
Жена се самоубила со пиштол во гостиварско ТоплицаТриесет и двегодишната А.Б. вчера попладне е најдена мртва во спалната соба во семејната куќа во гостиварското село Топлица.

Според СВР Тетово, чии екипи извршиле увид, на телото на жената имало две рани, на градите и раката, најверојатно нанесни од огнено оружје. До телото на жената се пронајдени две празни чаури со калибар 9 милиметри. Заради утврдување на околностите под кои настапила смртта земени се и парафински ракавици на домашните.

Првичните сознанија укажуваат дека жената самата си пукала во момент на душевно растројство.

По наредба на истражен судија од Основниот суд Гостивар, телото на несреќната жена е дадено на обдукција.


Статијата е прочитана 1862 пати.

Испрати коментарОрганизираните убиства имаат свој потпис
Судењето за педофилија далеку од очите на јавноста
Ограбувачот на бабата во затвор, од 100.000 евра нема трага
Двајца кумановци чувале 60 мигранти во двор
Албански државјанин ограбувал цркви во ТетовоКристијан, 27.04.2012 14:01:30
Жално! 32 години...
НЕВЕН ГНЕВЕН, 27.04.2012 15:52:38
Два истрели, и тоа сама си ги исстрелала. Нешто не логично. После првиот истрел, си пука поново. Чудно!
D.V., 27.04.2012 18:12:55
Zalno za toj mlad zivot koj go preferiral lisiot izbor za da si gi resi zdravstvenite prolemi. Samo, cudno e kako se nasle DVE cauri pokraj samoubiecot?! Kako i dali, licetop si ispukalo dvapati? Neka i e lesna zemjata na nesreknata mlada zena.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 26°C

Ведро

Вторник
Сончево
Макс: 28°C, Мин: 11°C

Среда
Ведро
Макс: 29°C, Мин: 11°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |