Број 2865  четврток, 18 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Спорт

Влатко Костов тренер на годината

Шефот на Стручниот штаб на Ренова, Влатко Костов, најверојатно на свеченоста што ќе се одржи на 25 декември во хотелот „Александар Палас“ ќе биде прогласен за тренер на годината. На последниот состанок членовите на Одборот на тренерите на Македонија ги разгледуваа предлозите по кои требаше да одлучат кој тренер ќе го предложат за тренер на годината. Со мнозинство на гласови беше предложен Влатко Костов и нивниот предлог најверојатно ќе биде усвоен и од Управниот одбор на ФФМ бидејќи доаѓа од струката. Од деветте членови на Одборот, седуммина се изјаснија за Влатко Костов, по еден предлог добија тренерот на Македонија, Илчо Георгиевски и поранешниот шеф на Стручниот штаб на Работнички, Драгољуб Беквалац.

Меѓутоа, според критериумите, постигнатите резултати се сумираат за цела сезона, Влатко Костов убедливо доби најмногу гласови и тоа заслужено. (М.М.)


Статијата е прочитана 68 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Спорт
Фени индустри уште еднаш го прегази Раднички
Едуардо се врати на терен по девет месеци пауза
Митревски се враќа на голот на репрезентацијата
Македонија ја завршува годината на 56. место на ФИФА
Турбулентен период за Вардар
Специјално лого за навивачите
Њујорк испушти победа во „Стејпл центар“