Број 3362  четврток, 19 август 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Site Meter
Забава

ЕРИКА БАДУ

Казнета поради стриптизот во новиот спот

Пејачката Ерика Баду е казнета со 500 долари и шест месеци условна казна поради стриптизот што го извела на снимањето на видеоспотот во Далас, на плоштадот каде што е убиен претседателот на САД, Џон Ф.Кенеди, во 1963 година.

Во спотот за песната „Window Seat“, снимен на 13 март, се гледа како Ерика Баду се соблекува во од. Снимката завршува со сцена во која пејачката паѓа гола на земја.

Полицијата ја обвини за нарушување на јавниот ред и мир. Во видеоспотот се гледаат случајни минувачи и туристи, меѓу кои биле и деца. Портпаролот на градските власти на Далас изјавил дека Ерика Баду во минатата недела ја платила казната.

Песната „Window Seat“ потекнува од албумот „New Amerykah Part Two (Return of the Ankh)“ објавен во март годинава.


#
Статијата е прочитана 857 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Забава
Мисиците се сликале голи
Финска најдобра за живот, Чешка за секс
Создава сопствен синџир на хотели
Концерт на „Некст тајм“ во Битола
Дуке Бојаџиев промовира нов албум