Број 2871  четврток, 25 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Site Meter
Писма

Извинување

Во текстот „Поради аматеризам, во државата загинаа многу важни луѓе“, објавен на 27 октомври 2007 година, направена е ненамерна грешка за причините за смртта на архиепископот Ангелариј. Во пасусот „човечка невнимателност предвреме го пресели во вечноста архиепископот на МПЦ, Ангелариј, кој беше на чело на црквата од 1981 до 1986 година“, треба да се дообјасни дека тој загина во сообраќајна несреќа предизвикана од возило кое се судрило со нив. Се извинуваме за направената грешка на семејството, блиските пријатели и возачот на архиепископот Ангелариј.


Статијата е прочитана 435 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Писма
Достоинство и доблест