-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

ХороскопОвен

Големи се шансите да станете нечија жртва. Во последно време околу вас се плетат разни приказни. Размислете добро за тоа дека каде што има чад има и оган. Ќе се соочите со здравствени проблеми од хронична природа.Бик

Голем дел од припадниците на овој знак ќе имаат проблеми со работата и здравјето. За таквата ситуација сами сте виновни, бидејќи не реагирате навреме. Најдобро за вас би било да отидете на лекарска контрола.Близнаци

Премногу сте себични. Размислете дали сте доволно искрени со оние што го заслужуваат тоа. Внимавајте што зборувате. Потребно е да се олабавите и да уживате со некој што ви значи.Рак

Креативноста е изразена и тоа влијае на работата. Немојте да играте игри на среќа. Слободните Ракови би можеле да ја сретнат личноста на својот живот. Внимавајте на исхраната и земајте редовно витамини.Лав

Бидете умерени во се', а особено во консумирањето цигари. Ова е поволен ден за комуникација и средби. Потребна им е помош на некои членови од вашето семејство. Се наоѓате во криза. Надминете ја со разговор со блиски луѓе.Девица

Не сте задоволни од околината. Сакате да отпатувате далеку на некое егзотично место. Но, задоволете се со она што го имате. Ќе се чувствувате среќно само ако ги смирите срастите, во спротивно, очекувајте нервоза.Терезија

Пред вас е убав ден. Ќе бидете во друштво на истомисленици и ќе се чувствувате убаво. Бидете внимателни кога станува збор за вашата енергија. Избегнувајте караници и насочете го вниманието на позитивни работи.Скорпија

Размислувате за некого што е далеку од вас. Иако планирате да отпатувате некаде, морате повторно да размислите поради работните обврски. Фантазирате и тоа е она што ве одржува во живот. Здравјето ви е на завидно ниво.Стрелац

Потрудете се да не влегувате во конфликтни ситуации со партнерот. Ве очекува напната ситуација во семејството. Здравјето не треба да ве загрижува само ако внимавате на нервите. Одбегнувајте стресни ситуации.Јарец

Ќе бидете во ситуација да решавате туѓи проблеми. Премногу фантазирате, а тоа може да ги загрози секојдневните активности. Бидете практични кога станува збор за работата. Внимавајте, времето е пари.Водолија

Практично сте ориентирани и се трудите да извлечете максимум. Отсекогаш сте авангардни, особено во вакви тешки моменти. Ја имате поддршката на природата, што е поволно ако држите диета. Се е на ваша страна.Риби

Амбициозни сте и насочени кон работата. Премногу очекувате од моменталната ситуација. Пожелно е сите работи да ги примате со резерва. Бидете свесни дека постои и виша сила. Обратете поголемо внимание на здравјето.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 36°C

Ведро

Петок
Ведро
Макс: 39°C, Мин: 19°C

Сабота
Сончево
Макс: 40°C, Мин: 19°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Астрономите пронајдоа докази како ѕвезда си ја јаде својата планета
Ѕвездата за која станува збор е позната како црвен џин, а таквите ѕвезди на почетокот се со маса скоро колку нашето Сонц...
(ИНТЕРВЈУ) Честа се спушти на најниски скалила
Етнологот Јелена Цветановска ги објави во книга своите истражувања на гревот и казната во народната култура во Македониј...
Големиот предизвик за новиот шеф на „Њујорк Тајмс“
За разлика од Би-Би-Си, Томпсон сега ќе мора да го направи истото во комерцијална компанија во која огласите и прод...
Хрватска: На чевларите им треба поправка
Главниот извршен директор на компанијата го опишува сегашно Борово како бледа сенка на поранешниот гигант, кој сега вогл...
Семејството Мелис најстаро семејство во светот
Деветте браќа и сестри имаат вкупно 818 години, од кои најстарата сестра има 105 години, што е рекорд во Гинисовата книг...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |