Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Скопје
17.07.2012, 17:47

Повеќенаменска сала на местото на „стадионче“ во Ново ЛисичеСо неколкуминутно играње пинг-понг и жонглирање, градоначалникот Ивица Коневски и премиерот Никола Груевски го пуштија и официјално во употреба повеќенаменското спортско игралиште во Ново Лисиче кое никна на местото на руинираното игралиште кое почна да се гради пред десетина година, но никогаш не се заврши. Сега, кај популарното кај аеродромци „стадионче“, изградена е повеќенаменска спортска сала за кошарка, мал фудбал и одбојка, а има и дополнителни сали за фитнес и за пинг-понг. Комплексот има и монтажни трибини со капацитет од околу 100 гледачи.


Статијата е прочитана 358 пати.

Испрати коментарГраѓаните ќе ја подобруваат работата на градските служби
Колку ќе биде безбеден скопскиот Менхетн

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

  


Site Meter


Време
Скопје, 19°C

Претежно облачно

Понеделник
Локални грмотевици
Макс: 33°C, Мин: 18°C

Вторник
Ведро
Макс: 34°C, Мин: 16°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
ОДБРОЈУВАЊЕ ДО ОЛИМПИЈАДА
Остануваат уште 5 дена до почетокот на Олимписките игри во Лондон...
Британците очекуваат жетва на медали
Домашниот тим на Игрите во Лондон ќе има 542 спортиста што е рекорден број натпреварувачи од Велика Британија на една ол...
Леброн Џејмс најплатен спортист на Игрите
Од договорот со Мајами добива 13 милиони, останатите 40 легнуваат на неговата сметка од вносните зделки со спонзори...
Олимпиското злато вреди 620 долари
Трудница на Олимписките игри
Брајант не може да замисли да не освои злато
Семенја ќе го носи знамето за ЈАР

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |