Број 3410  вторник, 19 октомври 2010
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон
Вести
Site Meter

Закани дека пак ќе ни воведат визи

(20.10.2010г.-09:34ч.) Баварскиот министер за внатрешни работи, Јоаким Херман се закани дека Европската унија би можела повторно да го разгледа укинувањето на визната либерализација за државјаните на Македонија, Србија и на Црна Гора. Ова би било резултат на зголемениот број барања за азил на државјани од трите земји.
Херман истакна дека само лани, 59 државјани на Македонија и на Србија побарале азил во Баварија, додека до 15 октомври годинава, тоа го сториле уште 260 наши државјани и 130 на Србија.

 #
Статијата е прочитана 3152 пати.

Испрати коментар


Најди! во Утрински
Насловна
Тиквешански
Доаѓа светската џез-сцена
Распнати меѓу корените и реалноста
Веќе видено
Нова Камила во кралското семејство?
Доматите донесоа профит, грозјето во була
Може само бурма
Трнлив пат за доаѓањето на папата
Македонската филхармонија вечер на „Манаки“
Црвен тепих за двокатниот автобус
Го нема Силајџиќ, тука е Додик
Младите полни со идеи за бизнис, ама без пари
Во Хрватска уапсени седум гинеколози
За секој Македонец - по 300 евра
Со децении криел од семејството за вонбрачната ќерка
Нема работа за младите во Косово
Франција не се плаши од Бин Ладен
Ветераните на Милан немоќни во Мадрид
Стил
Србија сака 1,4 милијарди евра за „Телеком“
Магазин
Земјотрес во Скопје - чаршиска „патка“
Професорот што лови кодоши немал двор


EU to move ahead on Serbia accession, add tough conditions
Bulgaria's landmark anti-mafia case unravels
Hungary waters down procurement rules for EU presidency