Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт
Онлајн Вести
05.03.2012, 17:37

Каде е Перо Стојановски?

„Неизбежно е да имаме амбасадор во Австралија. Во меѓувреме таму функционираме беспрекорно“, e објаснувањето на шефот на дипломатијата Никола Попоски на прашањето на новинарите каде е амбасадорот Перо Стојановски, зошто не ја придружуваше официјалната делегација минатата недела и воопшто дали е се' уште амбасадор во таа земја или не е. Попоски и овојпат избегна директен одговор, но најави дека Стојановски наскоро самиот ќе излезе со соопштение и ќе даде одговори.

Како што е познато, извори од дијаспората одамна тврдеа дека амбасадорот е повлечен во земјата уште од пред Нова година, но од МНР тогаш демантираа дека му се подготвува смена на функцијата.


Статијата е прочитана 4003 пати.

Испрати коментарГрадот доби четири нови сувенирници
Вацлав Клаус сака да ја растури ЕУ!
Приказната за македонската економија стигна и до Мумбај
Бесими - Реформите ќе продолжат без оглед на Чикаго
Предлози за имиња на улици во Скопје
Затворен францускиот „бос“ на имплантите
Становите лани биле поевтини во однос на 2010
Синдикатите најавуваат прекин на железничкиот сообраќај
Македонската економија стабилна и покрај должничката криза
Тинејџер прободен со нож на Бит-пазар
Родова еднаквост само на хартија
Шест британски војници убиени во Авганистан
Пападимос изврши реконструкција на грчката Влада
Економска презентација на Македонија во Мумбај
Падот на „Фејсбук“ ги стресе електронските зависници
Амбасадорот Перо Стојановски поднесе оставка
Латас осуден за навреда на Героски
Источна Либија прогласи автономија
Запад не го милува Ѓукановиќ
„Тата“ понуди 350 милиони долари за „Сааб“
Тодоров разреши двајца директори на Детската клиника
Тадиќ го претстави новото „фиќо“
Полицијата ги засилува уличните патроли
Источна Либија прогласи автономија
Јамајка се откажува од британскиот трон!
Генералот Биениек во официјална посета на ГШ на АРМ
Барозо - Излегувањето на Грција од еврозоната би било катастрофа
Се интензивира македонско-британската соработка
Познат нарко-бос уапсен во Косово
Арифи денеска на средби со Филе и Брок
Девојката од Древеник се самоубила
Владиниот тим денеска во индискиот град Пуне
Грција намерно го одолговлекува решавањето на името
Џон Мекејн со поддршка за воздушни удари врз Сирија
Во Бугарија уапсен сопственикот на „Џумајлија“
Торнадо однесе бебе во поле
Пешевски - За промени во договорот со ОКТА треба согласност од двете страни
Арифи во Брисел ја претстави Националната стратегија
СДСМ со пакет економско-социјални мерки до Владата
Илјадници Германци штрајкуваат за поголеми плати
Грчки танкер потона во близина на Атина
Италијанец осуден за импотенција
ЕУ воздржано реагира околу победата на Путин
Одземени 10 возила при инспекција на диви превозници
Потпишан Меморандум за соработка меѓу МТСП и Филозофски факултет
МНР - Никој освен Грција нема дилеми за членство на Македонија во НАТО
Премиерот вети поддршка за индиските инвеститори
Победата на Путин ќе ги заживее руските финансиски пазари
Мистериозна смрт на девојка во битолско Древеник
Милибанд - Народот ќе го урне Путин од власт
Вицепремиерката Арифи во посета на Брисел
Попоски: Македонија да ја добие заслужената одлука
Владина делегација по инвестиции во Индија
(ВИДЕО) Новиот руски претседател се вика Путин!
Исчезнат ресенчанец пронајден мртов
Полицаец фатен при шверц на мигрантиMite Obam., 06.03.2012 03:46:03
Od Makedonija vo Avstralija idat dvajca predstavnici so ime Pero: vladikata i ambasadorot. I dvajcata ne funkcioniraat.
jimmy1, 06.03.2012 04:25:29
Sigurno zaglavil vo King Kros
Nikolca, 06.03.2012 05:59:52
Golemi torbi kade e P.S, kade e tamu neka si ostane , bez nego Makedoncite gi otvrlija site gnasni nadimaci, koj znae ako toj bese tamu dali ke uspea vo toa, edno da mu jasno na nasata MHR deka sekoe dete ne e za diplomat bidejki diplomatot se raga a od sekoe drvo ne se pravi svirce ako bese taka od moevo ke napravev kavalce, pa zatoa MNR i Prdsedatelot Ivanov neka gi otvorat dvete cetiri pred nekoj da go imenuvaat za diplomatija a posebno Ambasador.
PETRE, 06.03.2012 10:06:58
зошто не кажувате дали се ожени со ДУМБАЛОСКА И ДАЛИ Е НА МЕДЕН МЕСЕЦ амбасадорот Стојановски.јас не можам да сфатам само едно,зошто овој народ гласа секогаш за инает и против некого и секогаш на своја штета.Народот треба да ја земе судбината во свои раце,да го смени ВМРО ДПМНЕ,да го смени лихварот и фанатикот со усвитена глава ГРУЕВСКИ,но да го смени и БРАНКО во СДСМ и да дојди некој чесен човек и вреден,а не само да зборува и ништо да не работи
vmrovec, 06.03.2012 10:12:59
Na Pero diplomatskata kariera mu beshe nagrada za site idiotshtini shto gi napravi kako minister za obrazovanie. Vo negovo vreme se sluchija falsifikati na diplomi, se otvorija vo Shtip oddeli na fakultet za muzika kade se vrabotija lugje bez soodvetno obrazovanie i bez nauchno-nastavni zvanja..... i da ne vi trosham od vremeto.... Ima ushte mnogu za da se dopolni biografijata na PEro. A za zal Gruevski beshe alarmiran za ovoj negovkadar zakon veleshe jas imam doverba vo moite kadri.... Eve kako mu vratija za doverbata.
kostadin, 06.03.2012 14:25:39
Vreme pero da bide staven vo zatvor zaradi lazno pretsttavuvanje pred mnogu luge vo australia za da im pozajmi pari i sega dolzi nad 40 iljadi avstraliski dolari po razni lica...vreme ministere poposki drzavatada im gi vrati parite na ovie luge oti pero gi zemase na ime na ambasdata.
Трпе, 06.03.2012 15:18:25
Па се знае чоекот си троши државни пари и ужива.Од поодамна на Ѓоле му беше укажано за овој лажен боем.Ама наш Ѓоле не сака да стави наочари или пастирот не му дава и да види што околу него се случува.Нему му е важно што има во тенџерето.Имаме амбасадори кои не срамат низ светот.
snajper, 06.03.2012 15:18:25
kako odgovor na ukinuvanjeto na etniku slavomakedonci od strana na Avstralija sega pero dobi naredba od sdsm-dpmne udbaskata koalicija da ja bojotira odlukata na Avstralija.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Време
Скопје, 1°C

Слаби снежни врнежи

Четврток
Мешавина од дожд и снег
Макс: 8°C, Мин: 1°C

Петок
Обилни врнежи
Макс: 10°C, Мин: 2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |