Број 2865  четврток, 18 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Спорт

Специјално лого за навивачите

Ракометните репрезентативци Валентина Радуловиќ и Борко Ристовски, заедно со директорот на Агенцијата за млади и спорт, Драган Ѓурчевски, вчера го презентираа специјално дизајнираното лого за навивачите. Тоа во иднина треба да претставува заштитен знак на сите македонски навивачи во сите спортови и во сите спортски арени каде што спортистите ќе ги бранат боите на Македонија.

Логото е дел од проектот „Со срце за Македонија“ и со него АМС очекува да се крене моралот на спортистите, „упатувајќи јасна порака и афирмирајќи го името на државата“.


Статијата е прочитана 75 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Спорт
Фени индустри уште еднаш го прегази Раднички
Едуардо се врати на терен по девет месеци пауза
Митревски се враќа на голот на репрезентацијата
Македонија ја завршува годината на 56. место на ФИФА
Турбулентен период за Вардар
Влатко Костов тренер на годината
Њујорк испушти победа во „Стејпл центар“