-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

Хороскоп
Овен

Ќе донесете некоја среќна одлука. Бидејќи силата на создавање е нагласена, и вие сте фокусирани на неа, ситуацијата ветува многу успешни потези. Сите атрибути поврзани со вашиот знак денес се во игра.Бик

Благите бранови на нервоза се само реакција на вашиот замор. Тоа успешно ќе го совладате и ќе се свртите кон работите кои ја зголемуваат вашата креативност. Љубовта е нешто што се подразбира.Близнаци

Доколку сфативте што ви причинува незадоволство, нема да имате никакви проблеми. Послушајте го вашето тело, неговите тајни сигнали и обидете се максимално да му ги задоволите сите потреби.Рак

Комуникацијата ви годи. Задоволни сте, без разлика дали разговарате со пријателите, патувате или читате некоја интересна книга. Важно е да се биде активен и свесен за моментот во кој се наоѓате.Лав

Состојбата е непроменлива. Сепак, не ве загрижува, бидејќи се одлучивте да чекате. За големо чудо, се обидувате да преговарате со партнерот. Обидете се да не го оптоварувате со својата љубомора и посесивност.Девица

Во добро расположение сте фокусирани на она што ви причинува задоволство. Сигурно читате некоја книга или се занимавате со некоја креативна работа. И љубовта цвета. Се' на се', одличен ден.Терезија

Работите полека стивнуваат. Почнувате да функционирате нормално. Иако агресивно сакате да им се наметнете на другите, тоа нема да ви појде од рака. Променете го однесувањето.Скорпија

Обидете се да се занимавате само со оние работи кои ви причинуваат задоволство. Се' друго, барем за денеска, заборавете. Во контактите со средината се јавува напнатост, но не дозволувајте јавно да ја покажете.Стрелец

Успехот и понатаму ве следи. Затоа засега не оптоварувајте се со никакви сомневања и стравувања. Оставете малку време и за одмор, бидејќи така се' ќе функционира одлично. Пред вас е убав период.Јарец

Конечно почнавте да размислувате во вистинската насока. Благодарение на организаторските способности, вистинските постапки и промислените акции - ќе бидете успешни.Водолија

Уживате во моментите на среќа и пријатните доживувања. Ја делите радоста со пријателите. Фантастично се чувствувате, зрачите, бидејќи за таквата состојба имате конкретни причини.Риби

Рибите денеска се препуштаат на љубовен занес. Среќно тргнуваат во пресрет на доживувањата кои ги очекуваат. Помалку среќните припадници на овој знак се грижат за брачниот партнер. На крај ќе видите дека е без потреба.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 16°C

Делумно облачно

Понеделник
Локални грмотевици
Макс: 23°C, Мин: 8°C

Вторник
Локални грмотевици
Макс: 24°C, Мин: 11°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |