-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Македонија
На Прилеп му се заканува нова водна криза
Прилепчани со денови остануваат без вода за пиење, за што причина е намалената штедрост на „Студенчица“ и ниските темпер...
Кинескиот амбасадор импресиониран од „Алкалоид“
Директорот на „Алкалоид“, Живко Мукаетов, ги запозна гостите со можностите на компанијата...
Лозарска буна во Свети Николе
Над 400 лозари од Кавадаречко и стотина од Овчеполието вчера беа запрени од полицијата пред канцеларијата на извршителот...
Наставата не почна во седум училишта
Второто полугодие почна без поголеми проблеми, со исклучок на неколку подрачните училишта што останаа затворени поради с...
Милошоски не кажува што ќе прави со зградата во Пласница
Продажбата на општинската зграда ги зовре страстите во општината...
Охрид се пробива на рускиот туристички пазар
Охрид гради стратегија за развој на туризмот до 2020 година, до кога туризмот треба да стане водечка гранка во градот...
И уште нешто
Настава во една смена на три јазици во Врапчиште
Централното основно училиште „Чеде Филиповски“ доби нова зграда како подарок од турски бизнисмени...

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 9°C

Ведро

Вторник
Делумно облачно
Макс: 16°C, Мин: 4°C

Среда
Сончево
Макс: 19°C, Мин: 2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |