Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

Хороскоп

 

Овен

Доколку се криете зад нечии одговори, непотребно го расипувате својот деловен и општествен углед. Во средба со соработниците избегнувајте ги импулсивните одлуки и непотребната расеаност. Бидете промислени и воздржани. Вашата упорност пред саканата личност донесува спротивен ефект, морате да ја прифатите одговорноста за она што ви се случува.Бик

Понекогаш работите изгледаат премногу комплицирано. Но, без одреден ризик нема ни значаен напредок. вашата околина делува потикнувачки и добронамерно. Деловниот успех треба да ве мотивира на позитивни промени во различни правци. Важно е да реагирате во вистински момент кога се однесува на партнерот.Близнаци

Имате интересни идеи, но не можете да остварите се што сте замислиле. Покажете повеќе смисол за практично делување. Во средба со соработниците извлечете корисна порка во однос на работата. Среќата е на ваша страна, се додека постои согласност и разбирање со саканата личност.Рак

Упорно се обидувате да го наметнете своето влијание врз соработниците, но постојат и ситуации кои го преминуваат вашето знаење или професионалното искуство. Бидете доволно промислени во проценка на своите деловни можности. Ако добиете лош сигнал важно е да се дистанцирате и да почекате некоја подобра можност.Лав

Зачудени сте од нечие однесување, но тоа не ви дава право да ги промените деловните договори. Потребно е да се дистанцирате од некои сомнителни ситуации и да останете доследни во своите намери. Лесно и со насмевка на лице, можете да исполните нечие очекување или желба.Девица

Некој ве опоменува на можно промашување, но вие не му придавате значење а посебно не и обрнувате внимание на личноста која нема важна улога во вашиот живот. Правилната проценка на вредноста и добриот став донесува олеснување, употребетете го своето практично искуство.Вага

Околината позитивно реагира на вашите идеи и некој ве потикнува на креативно изразување. Важно е да ја зачувате смислата за добар вкус и да не го истакнувате премногу својот успех или ��опуларност во друштво на соработниците. Доколку ве мачат љубовни дилеми, искрено разговарајте со партнерот.Шкорпија

Непотребно се плеткате во разни ситуации кои го преминуваат вашето знаење или практично искуство. Важно е правилно да се дистанцирате од сомнителните случувања или соработници, кои можат да предизвикаат непријатна ситуација.Обрнете внимание на партнеровите забелешки.Стрелец

Потребно е правилно да се организирате и да побарате нечија помош и подршка. Се наоѓате во одлична можност да повлечете важни потези, покажете промисленост и употребете доверливи критериуми при изборот на соработниците. Ве очекува пријатно изненадување со саканата личност.Јарец

Важно е да добивате позитивни одговори од различни страни и деловните случувања да се менуваат во ваша корист. Порано или покасно се се сведува на добра проценка и вешто планирање. Факторот на среќата секогаш има пресудно значење. Слободно употребете ги своите заводнички манири.Водолија

Вашите објаснувања звучат логично, но во средба со соработниците новите случувања најчесто ги разгледувате од сопствен агол. Некој смета дека премногу се грижите за сопствените интереси и сакате да доминирате. Потребно ви е многу среќа да се оправдате пред саканата личност.Риби

Ви се допаѓаат нечии деловни идеи, но сеуште не сте донеле завршна проценка или одлука. Побарајте од своите соработници дополнителни информации за работите кои не ги познавате добро. Нема причина да се сомневате во нечии намери, подарете му поголемо внимание на партнерот.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

 
Што прават
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 12°C

Облачно

Сабота
Локални грмотевици
Макс: 26°C, Мин: 12°C

Недела
Локални грмотевици
Макс: 26°C, Мин: 14°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (24)
Обидот за отцепување на Хрватска. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Армстронг одново на столбот на срамот
Антидопинг агенцијата на САД тврди дека седумкратниот победник на Тур де Франс ги терал да се допингуваат и колегите од ...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |