Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

Крај на олимпискиот сон за ракометарите

Македонските ракометари не обезбедија пласман на Олимписките игри во Лондон, откако во решавачкиот натпревар против Шведска загубија со 23:27 на предо...

Разрешени 13 полициски командири во источна Македонија

Меѓу разрешените е и началникот на СВР Штип Ѕвонко Каширски, под чија надлежност се и Кочани и Виница, местата каде што во изминатитет денови беше спо...

Американски борбен авион падна врз станбен комплекс

Пилотите на авионот ловец Ф18 успеале да се катапултираат пред ударот и се полесно повредени...

Вести
Бериша се надева на решение за Македонија во Чикаго
Заглавувањето на евроатланскиот процес за Македонија би значело по повторно активира­ње на радикализмот и национализмот, а тоа не е воопшто потребно во овој момент, оцени албанскиот премиер Сали Бериша
Кралев: Нема укинување на дисперзираните студии
Според министерот за образование и наука, Панче Кралев, станува збор за преместување на дел од дисперзираните студии во ...
Коњановски: Винариите да ги исплатат лозарите
Русија разместува ракети кај Калининград
Ахмети и Орав со решение за влез на Македонија во ЕУ и во НАТО
„Киднапиран“ авион на „Александар Велики“
За лозарите и овоштарите над 4,1 милиони евра субвенции
Зоран Трајчевски на кормилото на СРД?
Загина градежен работник во населба Аеродром
Во Албанија само со лична карта
 
Магазин
Премиера на „Генетика на кучињата“
Венко Андоновски, Дејан Пројковски и целата екипа на претставата во Драмски најавуваат нов македонски бренд
„Хамлет машина“ и „Човек во ходникот“ на „Танц-фест“
Почина креаторот на „Порше 911“
Фердинанд Александар Порше внук на основачот на „Порше“ и дизајнер кој го осмисли класичниот спортски модел „911“, почин...
Велигденски концерт во топла атмосфера, но со многу дилеми
Спорт
Унгарски комплекс без крај
Македонските ракометари поразени со 28:26 на стартот од олимписките квалификации во Гетеборг
Ватерполистите не се пласираа на ОИ
Македонија ноќеска беше поразена од Шпанија со 11:7 во четвртфиналето од квалификацискиот олимписки турнир во Едмонтон, ...
Шпанските екипи доминираат во Лига Европа
Атлетико Мадрид - Валенсија и Спортинг Лисабон - Атлетик Билбао ги сочинуваат полуфиналните двојки...
Македонско знаменце во собата на Федерер
 

Најнови вести
Време
Скопје, 8°C

Делумно облачно

Недела
Обилни врнежи
Макс: 18°C, Мин: 1°C

Понеделник
Мешавина од дожд и снег
Макс: 11°C, Мин: 2°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3851, 07.04.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп Саботен магазин
Одгласи од Атина - Папандреу имаше повеќе средби со Груевски отколку со Меркел и Саркози
Не може да се поправи во Чикаго она што е пропуштено при 11-те средби на македонскиот со поранешниот грчки премиер
Интервју: Можете да скратите од се', но не и од здравата исхрана
Искра Ветаџокоска-Муцунска, косопственичка на „Виталија“
Зоран Трајчевски на кормилото на СРД?
Фоторетровизор
Навистина времето не му одеше во прилог на Светскиот ден на шегата, ама затоа првата недела во април помина во знакот на Модниот викенд
Најдобар Windows Phone 7 на пазарот!
Се работи за модерно обликуван уред, кој го наследи дизајнот од Nokia N9, единствениот модел на финскиот производител со оперативниот систем MeeGo
Појадок кај... „Национал“ - И ние Вардар за трка имаме
„Вардарска салата“ многу личи на „цезар“, ама е многу побогата, помоќна и - понаша
Повеќе банкарски пари - за кредити или за државата
Станува понеисплатливо банките да ги вложуваат средствата во благајнички записи, НБМ ги ограничи износите
Премиера на „Генетика на кучињата“
Венко Андоновски, Дејан Пројковски и целата екипа на претставата во Драмски најавуваат нов македонски бренд
Кому му требаше војната во Босна!
Пред 20 години снајперисти од босанските Срби пукаа во учесниците на мировни демонстрации во Сараево
Македонска реалност: го славиме Денот на Ромите, но дали навистина ги прифативме?
Шансата за вработување помладите Роми ја гледаат во партиите
„Детонатор“ ja тресе штипската полиција – Каширски заминува
Во МВР подготвуваат решенија за смени во врвот на штипската полиција. Во Кочани 15 полицајци повикани на распит
Препорачано од уредникот
За исклучено парно можеби ќе се плаќа 50 отсто
До септември ќе се знае колкав процент ќе се плаќа за исклучување од системот на „Топлификација“
Проект на Гугл - Очила со кои ќе знаете што ви треба
Станува збор за своевиден смартфон, со систем за известување, кој реагира на гласовните упатства.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

 


Site Meter


Содржини од најновото издание на
САБОТЕН МАГАЗИН


Снежана Јаначковска-Богдановска - Македонската Ана Винтур
Модата е секаде околу нас. Изгледот на луѓето е огледало на општеството. Одете во кој било град, според тоа како се облекуваат луѓето, ќе ја видите визуелната слика на едно општество.
Полемика
Ерол Ризаов
Едиторијал
Јасмина Јовановска
Поглед
Димитар Чулев
Смени го каналот
Јасминка Павловска
Мислења
Ѓорѓи Спасов
Саботни муабети
Огнен Јанески
Мислења
Патрик Пекстон
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп | Саботен магазин |