Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

И Македонец на листата најбогати на „Форбс“

Мајкл Илич е Американец од Битола чие богатство е проценето на 2,6 милијарди долари...

ФФМ забрани организирано патување на навивачите

Забраната е со цел да се избегнат инциденти меѓу навивачките групи на трибините, но и надвор од фудбалските стадиони...

Да се гарантира безбедноста, не е важно кој прв почнал

Комитетот за односи меѓу заедниците во Собранието на Република Макдедонија денеска дебатира за последните инцидентите што се случија во автобуси на ЈС...

Вести
Владина делегација во лов на инвеститори во Малезија
Премиерот Груевски на бизнис форум во Куала Лумпур истакна дека Македонија и Малезија имаат многу сличности, како што се мултиетничноста, мирољубивоста и трудољубивоста, отвореноста за надворешна трговија и странски инвестиции
Министерката Јанкулоска ги изгоре рацете со врела вода
Првиот човек на полицијата, и покрај болната повреда, со завој на двете раце, без застој ги обавува работните обврски во...
Во Скопје и Тетово синоќа регистрирани нови инциденти
„Систина“ е супербренд за 2011 и 2012 година
Фикрет Абдиќ пуштен на условна слобода
На Грција и го отпишуваат долгот
МОН промовираше систем за откривање плагијати
ОБСЕ ги осуди инцидентите, бара итно расчистување
„Билд“ одбива да го „отпише“ грчкиот долг
Берлускони на гости кај Путин
 
Магазин
„Беј д Фиш“ промовираат спот за новиот филм „Скопје Ремикс“
Композицијата е насловена „Љубов е...“, а е првата песна на „Беј д Фиш“ испеана на македонски јазик за потребите на филмот.

Премиера на „Лет во место“ од Горан Стефановски
Театарската претстава во режија на Ненад Витанов вечерва во Битола ќе се игра на „сцената под ротацијата“...
„Мунрајс кингдом“ со Брус Вилис го отвора Кан
Шеесет и петтиот Кански фестивал за своја икона ја одбра Мерилин Монро...
„Мугер Фугер“ со концерт во МКЦ
Бендот вечерва во концертната сала ќе го претстави и во живо новиот албум „4 Јули“...
Претставен новиот iPad со ретина дисплеј
Спорт
Четврти „Кристален глобус“ за Линдзи Вон
Американката победи во денешниот велеслалом во шведски Оре и потврди дека е најдобра алпска скијачка во оваа сезона
Гигантите од Манчестер потклекнаа во Лига Европа
Атлетик Билбао славеше на Олд Трафорд со 3:2, а Спортинг во Лисабон минимално го порази Сити со 1:0...
Ефремов со 25. време на 400. метри на СП во сала
Ефремов попладнево настапи во четвртата квалификациска група и оствари резултат 50.23 секунди, што претставува за 35 сто...
Лазаров во полуфиналето на Кралскиот куп
Атлетико Мадрид во полуфиналето на завршниот турнир во Торевиеха го совлада Адемар Леон од 35:28...
Новицки сретна своја копија во Феникс
 

Најнови вести
Време
Скопје, 3°C

Ситен дожд

Сабота
Мешавина од дожд и снег
Макс: 10°C, Мин: 1°C

Недела
Мешавина од дожд и снег
Макс: 9°C, Мин: 1°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 3825, 08.03.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Кампања на американската амбасада ја навреди јавноста
„Ти не си прасе“ - чудна реклама на американската амбасада. Кампањата во којa граѓаните се споредуваат со неколку животни, и покрај добрата намера, може да ја навреди публиката
Стив Џобс, Хасан Приштина и Фаик Абди ќе стасаат на скопските улици
Предлозите на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, очекувано, го минаа првиот филтер во постапката за преименување на улиците
Денес е најважно да не капитулирате како човек
„Отсекогаш сум верувал дека е многу поважно да се биде одошто да се има“, вели Венко Андоновски, писател
ЕЛЕМ како конкурент на „Топлификација“
„Енергетика“ - ЕЛЕМ ја зголеми цена на парното од 1 март за рекордни 35 отсто, „Топлификација“ за една година го поскапи грењето за над 20 отсто
Мит Ромни триумфираше во „Супервторникот“
Победи во пет од 10 држави, но не успеа да го нокаутира ривалот Рик Санторум
Секој влече на своја страна за нови заменици на Шврговски
Двапати одложен изборот на тројца заменици во државното обвинителство
Шахот и алгебрата не' зближија со Индија
Премиерот Груевски пред индиските бизнисмени ја претстави земјава како мала, ама растечка економија
Лавините можат да се спречат
Иако тие, исто како земјотресите, не можат да се предвидат, сепак може да се дејствува превентивно со ефикасни мерки за заштита
Високата доплата носи висок ризик за трудниците
Гинеколозите предупредуваат дека ПОРАДИ големите доплати бремените жени Ќе се откажат од редовните гинеколошки прегледи
Препорачано од уредникот
Коментар од амбасадорот на САД
Меѓународен ден на жената
Меѓународниот ден на жената е можност да се обнови повикот за акција, за инвестирање и за рамноправност на жените
Тепачка во Фабриката за кабли „Неготино“
Работниците сакаат да ја знаат вистината околу фабричкиот имот и бараат да се расчисти криминалот во некогашниот кабелски гигант

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИЕ

  


Site Meter


На прво место
Македонец во далматинско „мало мисто“
Крушевчанецот Иса Броња, кој се соочи со депортација од Хрватска, раскажува зошто заминал од земјава
Глобалист
Љупчо Поповски
Едиторијал
Даниела Трпчевска
Поглед
Валентина Тодоровска
Мислења
Роберт Несими
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |