Број 2862  понеделник, 15 декември 2008
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Фељтон

Претходен број


Site Meter
Што прават денеска

Владимир Анастасов

продуцент во „Сектор филм“

Тековно работиме на серијата „Збогум, Румелија“, а денеска снимаме на локација во селото Маково, Битолско. Покрај тоа, треба да бараме локации за снимање еден нов филмски проект, за кој ја очекуваме да пристигне режисерката од Ирска.

Бојана Атанасова

пејачка

Во текот на претпладнето треба да завршам некои обврски на факултет, па попладне одам во Тетово, каде што имам снимање новогодишна програма за една телевизија. Вечерва планирам да се одморам дома, зашто утре повторно ме очекува снимање новогодишна програма.

Венцислав Недев

селект. на репр. на Македонија во трад. карате

Оваа седмица е период на пауза во активностите, по турнеите од ЕП во Прага, како и Европскиот куп во Варшава. Ги сумираме резултатите на нашите каратисти, а се подготвуваме и за прогласување најдобри спортисти на Македонската карате-федерација кон крајот на месецов.

Најди! во Утрински
Барај со НАБУ