Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Онлајн издание
Вести Магазин Спорт

(ФОТО) Наивен пораз на Македонија од Хрватска

Ракитиќ со гол од 40 метри во второто полувреме им донесе голема победа на Хрватите (2:1) на „Филип Втори“...

Германија притиска за враќање на визите за Македонија

Министерот за внатрешни работи Ханс Петер Фридрих, покрај за нашата земја бара проверка на одлуката за безвизно патување и за Србија...

ЕУ ја доби Нобеловата награда за мир

Во образложението се наведува дека наградата и се доделува на ЕУ поради заслугите за обединувањето на европскиот континент...

Вести
Македонскиот одговор на грчкиот меморандум во декември
Колку е рана „раната фаза „ на Штефан Филе?
Стејт департментот бара придвижување на разговорите за името
Американскиот помошник државен секретар Мајкл Хамер ги повика Македонија и Грција да бидат активно ангажирани за разрешу...
(ФОТО) Пожар во подземните гаражи кај Зелен пазар во Скопје
Попладнево избувна пожар во подземните гаражи кај кулите до Зелениот пазар во центарот на Скопје...
ЕУ ја доби Нобеловата награда за мир
Во образложението се наведува дека наградата и се доделува на ЕУ поради заслугите за обединувањето на европскиот контине...
Девет македонски компании меѓу најдобрите 100 во ЈИЕ
СДСМ: Владата да признае дека економскиот дел од извештајот е негативен
ОМД: Советот на ЕУ да одреди датум за преговори
На Деве Баир запленет хероин вреден милион евра
Почна изградба на нов мост во Општина Илинден
Црногорците во недела избираат нов Парламент
САД под закана од „кибернетски Перл Харбор“
Новиот заем од 250 милиони евра се' поизвесен
Осудениот за убиството во „Биг фиш“ наскоро на слобода?
„Кока-Кола Хеленик“ се сели во Швајцарија
Украина ќе престане да купува руски гас
Дебатата Бајден-Рајан со чести прекини и меѓусебни обвинувања
Почнува кампањата за претседател на Словенија
Кирил Спироски и официјално нов студентски лидер
 
Магазин
(ФОТО) На Скопје му треба катализатор за развивање на креативната мисла
Учесниците на „Скопска недела на архитектура“ поттикнуваат создавање подлога за подобра комуникација меѓу архитектите и пошироката јавност
Прилепскиот театар подготвува премиера од Шекспир
„Од влакно ортома“ („Многу врева за ништо“) во режија на српската режисерка, Ива Милошевиќ ќе биде одиграна кон крајот н...
Откриенa планетa составенa од дијаманти
Планетата 55 Санкри е двојно поголема од Земјата, а се врти околу нејзиното сонце за 18 часа...
„Самсунг“ го претстави Galaxy S3 Mini
Новиот модел е помала верзија на Galaxy S3 со екран од четири инчи, камера со пет мегапиксели и двојадрен процесор со ра...
Принцезата Дијана убиена во возилото на брза помош
Магазинот „Глоуб“ тврди дека има докази кои ја потврдуваат тезата за убиство и кои еднаш и засекогаш ќе ја реши „мистери...
Спорт
(ФОТО) Наивен пораз на Македонија од Хрватска
Ракитиќ со гол од 40 метри во второто полувреме им донесе голема победа на Хрватите (2:1) на „Филип Втори“
(ФОТО) Хрватски навивачи во Скопје
Еуфоријата пред мечот со Хрватска се чувствува уште од претпладнево во центарот на Скопје, каде што групи гостински нави...
Едуардо: Ова е наше најтешко гостување
Хрватската фудбалска репрезентација вчера пристигна во Скопје и го одработи единствениот тренинг на „Филип Втори“ пред о...
Антиќ и Мекејлеб почнаа со победа
Фенербахче на Макејлеб (17 поени) го совлада Химки со 92:80, а европскиот првак Олимпијакос на домашен терен беше подоба...
Алонсо зашеметен од Ред бул
Лидерот од Ферари зад Фетел и Вебер на вториот тренинг пред ГН на Кореја в недела...
Адеми ги избра „коцкестите“, Македонија втора опција
МВР со посебни безбедносни мерки пред мечот со Хрватска
 

Најнови вести
Време
Скопје, 13°C

Облачно

Сабота
Локални грмотевици
Макс: 26°C, Мин: 12°C

Недела
Локални грмотевици
Макс: 26°C, Мин: 14°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Фељтон
Јованка Броз - Титова Совладетелка (24)
Обидот за отцепување на Хрватска. Специјално за своите читатели „Утрински весник“ и „Медија принт Македонија“ ги откупија правата на објавување извадоци од книгата „Јованка Броз - Титова совладетелка“
Армстронг одново на столбот на срамот
Антидопинг агенцијата на САД тврди дека седумкратниот победник на Тур де Франс ги терал да се допингуваат и колегите од ...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Печатено издание
Број 4003, 11.10.2012
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Извештај - Брисел предлага паралелни преговори и за ЕУ и за името
Филе: Не правиме компромис со барањата за добрососедство и со прашањето за името, туку, напротив, ги засилуваме
Оцена - Извештајот позитивен, но има уште многу задачи
Македонија ги исполни задоволително политичките критериуми - е главната оценка на Европската комисија вчера во извештајот за прогрес
Во Наваре лудуваат, во Бугарија гладуваат
Оние кои живеат во центарот на Лондон имаат трипати поголема куповна моќ од просечните граѓани на ЕУ
МАНУ мора да ја одбрани науката од политизација
На прославата на 45 години од формирањето на МАНУ, претседателот Ѓорге Иванов побара Академијата поактивно да се вклучи во решавањето на проблемите на оваа генерација, но и на идните
Пофалби за стабилноста, критики за трошењето
Главните забелешки во извештајот се однесуваат на јавната потрошувачка, која продолжила да биде поголема од буџетските приходи, а долгот на јавниот сектор е зголемен
Џемо Хаса и Адем Јашари се токмат за гостиварските улици
Министерот за локална самоуправа ја укина одлуката на Инспекторатот за локална самоуправа за стопирање на преименувањето на улиците во Гостивар
Сузана Спасовска - Втор пат се заљубив во истиот човек
Можев да живеам во стаклена палата покрај океан и да бидам многу богата, екстремно, само што во тој случај немаше да можам да пеам
Препорачано од уредникот
Секоја националност со свој споменик во Чаир
Споменикот на Хасан Приштина ќе биде висок пет метри, од кои три метри е споменикот, а два метра е постаментот
Разузнавачи откриваат финансиски далавери
По известувања од Управата за финансиско разузнавање, досега Управата за јавни приходи наплатила даноци во износ од над 5,6 милиони евра

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

 
Што прават
 


Site Meter


На прво место
Децата без родители ќе добијат станови од државата
Моментно во Македонија има 154 деца без родители, кои ги напуштиле домовите и го немаат решено станбеното прашање
Глобалист
Љупчо Поповски
Едиторијал
Слободанка Јовановска
Мислења
Петар Арсовски
Мислења
Ијан Бурума
Мое ќоше
Ерол Ризаов
Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |