-->
Архива Контакт Редакција Маркетинг Претплата
Барај
период од-до
-
Печатено издание
Политика Македонија Економија Хроника Коментари Свет Култура Спорт Скопје Забава Хороскоп
Хороскоп

Хороскоп
Овен

За многумина од вас болеста е пречка за остварување на некои планови. Морате многу да внимавате на здравјето и на здравата исхрана. Ве очекува застој на работното место. Бидејќи оптимистички гледате на работите, полесно ќе ја пребродите кризата.Бик

Имате добро мислење за себе и за своите способности, но прашање е колку сте реални. Бидете скромни со желбите, но и со активностите. Потрудете се да го поминете слободното време во кругот на семејството.Близнаци

Очекувајте неуспех на многу полиња, а доколку се занимавате со уметност, работите може да одат во нагорна линија. Некои работи премногу ветуваат. Доколку се усовршувате и уживате во убави работи, ќе бидете задоволни.Рак

На прагот сте на емотивен проблем. Се правите дека се' е во ред, но длабоко во себе патите. Најдобро е да разговарате отворено за да знаете на што сте. Здравјето ви е на завидно ниво, но сепак внимавајте на исхраната и земајте витамини.Лав

Игнорирате се' што може да ве извади од колосек. Ве интересираат убави работи, а тоа ги иритира злонамерните. Доколку успеете да функционирате на ваков начин, би било фантастично. Ќе пукнат од мака!Девица

Нервозни сте бидејќи мислите дека се' се одвива бавно. Но, бидете внимателни, затоа што тоа може да се одрази на болеста кон која сте склони. Имате симпатии кон некого, но околностите не дозволуваат да бидете заедно.Терезија

Сета збрка околу вас е од емотивна природа проследена со материјални проблеми. Најдобро е да се стрпите и да се изолирате. Почнувате да размислувате за патување кое полека станува реалност. Здравјето ви е на завидно ниво.Скорпија

Искористете го поволниот момент на најдобар можен начин. Ќе остварите се' што сте замислиле, дури и повеќе од тоа. Кризата што ве следеше долго време полека исчезнува. Заслуживте да уживате во сите аспекти на животот.Стрелец

Ќе се чувствувате задоволно кога барем половина од тоа што сте го замислиле ќе ви се оствари. Организмот ви е слаб и немате доволно храброст да и' погледнете на вистината во очи. Разгледајте ги добро работите и реагирајте така како што мислите дека треба.Јарец

Планирате, разговарате и фантазирате, но ништо конкретно не преземате. Причината за инертноста лежи во моменталната слабост. Премногу сте склони кон инфекции, затоа внимавајте од контакти со болни.Водолија

Мрзливи сте и тоа е вашата главна карактеристика. Бидејќи очекувате да отпатувате некаде, незадоволството ви се намалува. Единственото од кое се плашите е среќата, бидејќи кога ја чувствувате, се плашите од неа.Риби

Успешно функционирате кога станува збор за работата, но не и за љубовта. Не грижете се, само свртете се кон нештата што ве прават среќни. Се' ќе дојде во свое време, дури и емотивните проблеми ќе бидат зад вас.

„УТРИНСКИ ВЕСНИК“
ЕЛЕКТРОНСКО ИЗДАНИE

Што прават денеска
 


Site Meter


Најнови вести
Време
Скопје, 25°C

Ведро

Петок
Сончево
Макс: 35°C, Мин: 16°C

Сабота
Сончево
Макс: 34°C, Мин: 17°C
овозможено од Yahoo! Weather
НајчитаниНајкоментирани
Недостигот од вода ќе ги натера луѓето да станат вегетаријанци
Хидролозите предупредуваат дека за производство на месо се троши пет до десет пати повеќе вода отколку за производство н...
Шише со порака пронајдено во Северно Море по 98 години
Во него имало поштенска картичка од пет пени, сума која денеска има безначајна вредност, но пред еден век била примамлив...
(ФОТО) Американка опседната со чевли
Дарлин Флајн (57) од Калифорнија има неверојатна колекција од 16.400 чифта чевли, со што го урна сопствениот рекорд за н...
600 острови на пазарот низ светот
Дали приватните острови излегуваат од мода? Елита ги напушта своите луксузни острови, додека сопствениците наидуваат на ...
Ако Кина пропадне?!
На крајот и Кина почнува да „шлајфува“ - балонот во сферата на недвижностите почнува да напукнува, извозот се намалува, ...

Дневник  | Вест | Теа Модерна | Огласник24

Онлајн издание | Вести | Магазин | Спорт |
Печатено издание | Политика | Македонија | Економија | Хроника | Коментари | Свет | Култура | Спорт | Скопје | Забава | Хороскоп |