Број 2857  вторник, 09 декември 2008
Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Анализа
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска

Претходен број


Site Meter
Металската индустрија во земјата во длабока агонија

Домашните фирми веќе работат со минимум капацитет и драстично намален број работници

По победата над Србија, пораснаа и амбициите

Македонија се соочи со висок пораз од Русија, но битката за висок пласман на ЕП продолжува

Грција ја тресат насилни протести

Протестите започнаа по убиството на 15-годишник од страна на полицаец нападнат од 30 момчиња
5 прашања
Марјан Додовски, потпретседател на ВМРО-НП
Дијалог Македонија - ЕУ во Брисел
„Комити“ го сардисаа Вардар на Стража, Кометал најави излегување од клубот
„Гомора“ е најдобар европски филм
Секој трет анкетиран не сака сосед од друга религија
Најди! во Утрински
Барај со НАБУ
Анкета
Ќе се почувствува ли светската економска криза кај нас во 2009:
да
не
Вкупно 2826 гласа
Едиторијал
Маја Томиќ
Поглед
Оливера Војновска
Европа - Балкан
Иван Торов
Контрапункт
Никола Гелевски

Фељтон
Половината бугарски политичари со македонски корени


Втора страница
Вербатим
Ќе го поддржиме Бошкоски за претседател
Дијалог Македонија - ЕУ во Брисел
Жените против жените
На прво место
Недостигот од дизел се надоместува од стоковните резерви
Металската индустрија во земјата во длабока агонија
Македонија ја очекува новата рунда преговори за името
Политика
Секој трет анкетиран не сака сосед од друга религија
Делегација на МПЦ на погребот на патријархот Алексиј Втори
Во Македонија се празнуваше денот на св. Климент
За железница, двокатни автобуси, трибини - 4 милијарди денари
Судска битка за правен легитимитет на Либерална партија
Македонија
По големата поплава - Радовиш без вода
Муслиманите го одбележуваат Курбан-бајрам
Економија
Големи очекувања од мала државна банка
Аргентина
Ситуацијата на пазарот на работна сила ќе се влоши
Највисока невработеност во САД за 34 години
Бизнисмените од Велес бараат поврат на ДДВ-то
ЕБОР даде за проекти во Албанија 1,2 млрд. евра
Бензинот во САД најевтин во последните пет години
Хроника
Печено месо со вкус на дрога во затворското мени
Притвор од 30 дена за братоубиецот во Велес
Проект за спречување на трговијата со луѓе во земјава
Пијан маж ја претепал сопругата
Оштетени православни гробишта
Едиторијал
Црни денови за металургијата
Анализа
Организиран хаос
Мислења
Патеките на славата
Скопје
Градот и општините ��еќе нема да се „тепаат“ за паркинг простори
Автобуската постојка пред ТЦ „Мавровка“ оставена раскопана
Немилосрдна борба за паркинг-место
Патека до спортската сала во Радишани
Уште 100 нови клупи во Аеродром
Забава
Најбогата меѓу колегите
Подарок за Гај вреден 32 милиона фунти
Во младоста боледувал од булимија
Непристојна на изложба
Дознајте што и' треба на вашата кожа
Ноќни кремови
Високите жени не треба да носат долги здолништа
Омлет со чаден лосос
Писма
Шарко, те поздрави Вучко
Трчај по дипломи
Земја на црно-бели телевизори
Свет
Грција ја тресат насилни протести по убиството на тинејџерот
Илјадници Руси се простија од патријархот Алексиј Втори
ЕУЛЕКС ја почнува мисијата неприфатена од ниту една страна
Путин со својата вистинска мајка живеел во Грузија
„Блеквотер“ ќе одговара за убиството на 17 Ирачани
ЕУ почна да го обезбедува сомалискиот брег од пирати
ЕУ го повика Мугабе да поднесе оставка
Култура
Национална галерија - шест децении постоење
„Гомора“ е најдобар европски филм
Во Охрид свечено отворен првиот Музеј на вода
Врачена државната награда „Св. Климент Охридски“
Спорт
Македонија во ракометна еуфорија
Блан
Шустер
„Комити“ го сардисаа Вардар на Стража, Кометал најави излегување од клубот
Интер гази, Јуве и Милан го следат
Напад со нож, искорнат семафор и тотален хаос во базен во Атина
РФМ и АМС со богати награди за играчите
Денеска на ЕП
Радуловиќ на местото на Младеновска
Кресоја
Враќање на Свиндал и на Рајх
Динчиќ со дрвја и камења по ЕХФ
Бернар нов светски рекордер на 100 м
За Бостон 12. победа во низа
Македонија прв полуфиналист