Број 3633  понеделник, 18 јули 2011
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Едиторијал
Мислења
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Онлајн вести

Насловна
Site Meter
Втора страница

Verbatim

САД досега работеа, а ако бидам потврден на функцијата, и јас ќе продолжам да работам со македонските и властите во Атина, за да им помогнеме на обете страни за напредок по ова прашање

Пол Волерс, кандидатот за нов американски амбасадор во Македонија со став ако биде номиниран, ќе се заложи за брзо решавање на спорот со Грција.Веќе е време да се постави соодветна ситуација, така што никој друг не ќе може да има повеќе од дваесет проценти од новинарскиот пазар..

Ед Милибенд, лидерот на британските лабуристи говори против злоупотребата на медиумската моќ на магнатот Руперт Мардок.


#
Статијата е прочитана 355 пати.

Испрати коментар
Најди! во Утрински
Втора страница
Хилари Клинтон во Атина
Колапс на совеста
Големите прашања
Нова фабрика за обработка на тутун

"""