Број 3627  понеделник, 11 јули 2011
прва страница Архива контакт редакција маркетинг претплата
Втора страница
На прво место
Политика
Македонија
Економија
Хроника
Мислења
Писма
Свет
Култура
Спорт
Скопје
Забава
Некролог
Хороскоп
Што прават денеска
Онлајн вести

Насловна
Site Meter
Што прават денеска

Што прават денеска

Марија Главчева

водителка

Само што се вратив од седумдневен семинар во Белград, па денеска ми е прв работен ден по првиот дел од одморот. Ќе се обидам да си ја испланирам неделата со снимање за емисијата „Во тренд“, а приквечер е неизбежен сладоледот со другарките со кои споделуваме детали за изминатиот ден.

Добре Иванов

ген. секретар на ФК „Силекс“

Во преодниот рок ФК "Силекс" се засили со неколку квалитетни играчи и верувам дека во новата сезона ќе водиме главен збор за висок пласман. Нашата сила е во младоста на екипата - еден од најмладите во Првата лига, а речиси сите фудбалери се од школата на "Силекс".

Александар Белов

пејач

По работниот викенд, утрово се враќам во Скопје и веднаш заминувам во студиото на Кристијан Габровски, каде што ќе ја снимам македонската верзија на песната "Далеко", која ја изведов на фестивалот "Сунчане скале". Денот е во знак на снимање, а вечерта е резервирана за олабавено кафе со пријателите.


#
Најди! во Утрински

"""